Скорочена тривалість робочого тижня за роботу із шкідливими умовами праці на неатестованому робочому місці: чи правомірно
СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект постанови КМУ «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці». Розробник постанови — Мінекономіки.
Документ передбачає, що на підприємствах, в установах та організаціях, де внаслідок війни неможливо забезпечити характерні (типові) виробничі умови, роботодавці зможуть провести атестацію протягом 6-ти місяців з дня, як воєнний стан припинять або скасують. Таке рішення роботодавець має погодити з профспілкою. Результати атестації, яку провели до 24 лютого 2022 р., діятимуть та використовуватимуться під час дії воєнного стану та ще протягом 6-ти місяців.
Відповідні зміни внесуть до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.
Таким чином, працівники матимуть право на пільги і компенсації, передбачені законодавством за роботу із шкідливими умовами праці, зокрема:
- пенсію за віком на пільгових умовах;
- щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими умовами праці;
- доплати;
- скорочену тривалість робочого тижня.
Олена Петровська
за матеріалами СПО об’єднань профспілок України