За результатами атестації робочих місць встановлюють пільги за роботу в шкідливих умовах праці
Скорочена тривалість робочого тижня за роботу із шкідливими умовами праці на неатестованому робочому місці: чи правомірно
СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект постанови КМУ «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці». Розробник постанови — Мінекономіки.
Документ передбачає, що на підприємствах, в установах та організаціях, де внаслідок війни неможливо забезпечити характерні (типові) виробничі умови, роботодавці зможуть провести атестацію протягом 6-ти місяців з дня, як воєнний стан припинять або скасують. Таке рішення роботодавець має погодити з профспілкою. Результати атестації, яку провели до 24 лютого 2022 р., діятимуть та використовуватимуться під час дії воєнного стану та ще протягом 6-ти місяців.
Більше корисної інформації:
Відповідні зміни внесуть до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.
Таким чином, працівники матимуть право на пільги і компенсації, передбачені законодавством за роботу із шкідливими умовами праці, зокрема:
Олена Петровська
за матеріалами СПО об’єднань профспілок України
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?