Стаж за цивільно-правовими договорами: реально чи ні?

Держпраці дала пораду щодо оформлення своїх відносин з роботодавцем

Стаж за цивільно-правовими договорами: реально чи ні?Попри те, що цивільно-правові договори є цілком офіційним способом оформити відносини, їх не варто ототожнювати з трудовими.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: оформлюємо працівника «за викликом»

Держпраці наголошує, що зазвичай цивільно-правовий договір укладають, коли йдеться про виконання разових, а не систематичних робіт. Внаслідок таких договорів не виникає трудових відносин.

Якщо ж людина має систематично виконувати обов’язки, які належать до конкретної посади, спеціальності чи трудової функції, потрібно укладати трудовий договір.

Водночас законодавство дає змогу забезпечити собі майбутні пенсійні виплати тим громадянам, які працюють за цивільно-правовими договорами. Так, Закон України «Про пенсійне забезпечення» (п. «а», ч. 3 ст. 56) передбачає, що, у разі сплати страхових внесків, робота за угодами цивільно-правового характеру буде зарахована до стажу роботи. А це, своєю чергою, дасть право на пенсію.

Втім, у Держпраці все ж закликали надавати перевагу що саме трудовим договорам, адже так можна реалізувати більше прав, гарантованих законодавством.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці 

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: особливості укладення

Одним із видів трудового договору є трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Прийняття на роботу з нефіксованим трудовим договором передбачає низку особливостей. Що має містити заява про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок її заповнення? Чи приймається наказ про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок такого наказу? Усе про трудовий договір з нефіксованим робочим часом, алгоритм укладення та реалізації, читайте у статті.
16007

Прийняття на роботу неповнолітніх

Праця неповнолітніх осіб — нині актуальна тема. Працевлаштування неповнолітніх в Україні та особливості звільнення неповнолітніх з роботи хоч і регулюються законодавством, однак лишають низку питань для роботодавців. Способи працевлаштування неповнолітніх, тривалість відпустки для неповнолітніх, дозвіл на працевлаштування неповнолітніх, додаткові підстави звільнення для неповнолітніх, про все це — у статті
12306

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2024.
122673

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору 2024.
254818

Різниця між трудовим та цивільно-правовим договором

Трудовий договір та цивільно правова угода — два види договорів, що найчастіше укладаються між роботодавцем та працівником. Вони мають ряд важливих відмінностей, які впливають на права та обов’язки сторін, а також на порядок припинення відносин. У цій статті ви знайдете основні відмінності між трудовим та цивільно-правовим договором а також корисні поради щодо того, що краще обрати трудовий чи цивільно-правовий договір
2225

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді