Зміна № 11 до Класифікатора професій скасувала професійну назву Комірник. Відтепер ця посада звучить дещо по-іншому та має новий код професії.
Комірник у Класифікаторі професій по-новому
Відповідно до Основних положень Класифікатора професій у дужках визначена однотипна або споріднена професійна назва роботи. Її можна застосувати самостійно з тим самим кодом Класифікатора. Тобто посада комірник може звучати як:
• службовець на складі;
• комірник.
Посада комірник код
Оскільки професійну назву Комірник скасовано зміною 11 до Класифікатора професій, відповідно код цієї посади 9411 теж скасовано.
Посада «Службовець на складі (комірник)», яка прийшла на заміну посаді комірник має код професії за Класифікатором 4131.
Посадові обов’язки комірника
Перша редакція КП у 1995 році (ДК 003-95) мала завдання адаптувати наявну на той час номенклатуру професійних назв робіт, яка майже повністю відповідала радянському ЄТКД та ЗКППТР, до європейських аналогів. Можна зазначити, що ДК 003-95 був Класифікатором професій перехідного періоду.
Зміна до Класифікатора професій урахувала європейський підхід до професій комірників, де їх ключовими функціями виступають:
• організація та контроль отримання та відправлення товару та ведення відповідної документації;
• ведення складських облікових записів, перевірка запасів товарів, оцінка потреб та прийняття заявок на нові партії для складування;
• отримання, зберігання та видача інструментів, запасних частин або іншого устаткування, комплектування та ведення відповідного обліку;
• зважування отриманих, виданих, вироблених або відправлених товарів та ведення відповідних записів;
• проведення інвентаризації.
Крім того, штат «європейського» складу завжди передбачає наявність вантажників або підсобних робочих, щоб розвантажувати/навантажувати, переміщати товари на складі.
Ураховуючи інший класифікаційний статус професії «Службовець на складі (комірник)» можна зробити висновок, що кваліфікаційна характеристика професії потребує змін до розділів:
• «завдання та обов’язки» — виключити трудові функції, пов’язані із застосуванням фізичних навантажень;
• «повинен знати» — додати вимогу щодо знань основ організації та технології ведення складського господарства, володіння сучасними обліковими програмами та інформаційно-комунікаційними засобами;
• досвід роботи комірників, рівні складності та відповідальності окремих трудових функцій, вартість складських матеріалів що зберігають, — різні. Допоки не внесли відповідних змін до кваліфікаційної характеристики, підприємства можуть використовувати похідне слово «старший».
Розділ «кваліфікаційні вимоги» змін не потребує, оскільки не суперечить професіям розділу 4 КП.