Зокрема, підпунктом 2.14 Інcтрyкції пpо порядок ведення трудових книжок працівників визначено, що записи в трудовій книжці про переведення працівника на іншу постійну роботу на тому ж підприємстві оформлюються в такому ж порядку, як і прийняття на роботу, і повинні точно відповідати текст наказу.
Окрім того, назва роботи (професії, посади), на яку переводиться чи приймається працівник, обов’язково має враховувати вимоги Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (надалі — Класифікатор).
За загальним правилом, працівники робітничих професій приймаються на роботу за професією, інші працівники — приймаються (призначаються) на посаду. Перші цифри коду професії у Класифікаторі вказують на категорію професії (посади): якщо код починається з цифр від 5 до 9, то професія відноситься до категорії робітничих.
Запис у трудовій книжці особи має бути зроблено відповідно до цього розмежування.
Зразок запису в трудовій книжці про переведення
Додаткову інформація можна отримати і з Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП).
Для працівників, які обіймають посади, коди яких згідно з Класифікатором починаються цифрами від 1 до 4, запис у трудовій книжці вноситься про прийняття, переведення на посаду. Приміром: «Переведений на посаду головного спеціаліста».
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"