Як табелювати простій
Простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Так скеровує частина 1 статті. 34 КЗпП.
ОНЛАЙН НАВЧАННЯ ДЛЯ КАДРОВИКІВ
Як показати простій в табелі
Наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489 передбачено, що у табелі (типова форма № П-5 «Табель обліку використання робочого часу) години простою позначаються літерою «П».
У разі простою протягом повного робочого дня (зміни) у табелі проставляють позначку «П» і відображають кількість годин простою (повну тривалість робочого дня/зміни).
Якщо простій тривав лише частину робочого дня (зміни), у табелі слід проставити позначки «Р» та «П» і відповідну кількість робочих годин та годин простою. Аби записи про простій і робочі години не «зливалися», рекомендуємо відділяти їх похилою рискою.
Зразок оформлення табеля обліку використання робочого часу у разі простою
Як табелювати простій під час воєнного стану
Серед різних способів організувати роботу або оформити відсутність працівників під час воєнного стану роботодавці обирають і простій. Зокрема, якщо працівники не можуть працювати дистанційно.
Зміни, запроваджені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), не торкнулися табелювання простою.
Тож, щоб відбити простій під час війни у табелі, керуйтеся тими ж правилами, що й у мирний час.