Лікарняні у табелі
Лікарняні сумісникам із 4 квітня 2025 року
Лікарняний в табелі обліку робочого часу
Лікарняний лист — це документ, який підтверджує тимчасову непрацездатність працівника. Він є підставою для нарахування виплат за період хвороби. Лікарняні можуть бути надані для лікування, обстеження, карантину чи догляду за хворими родичами.
Тимчасова непрацездатність в табелі робочого часу відображається окремо. Це важливо для коректного розрахунку робочого часу та для виплат за лікарняними листами. Згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики України, лікарняні в табелі зазвичай позначаються спеціальним кодом, наприклад, «ТН» або «НН».
Позначення «ТН» робиться на основі листка тимчасової втрати працездатності на всі дні, включаючи вихідні, святкові, неробочі, так як лікарняний оплачується по календарних днях (по даті відкриття і закриття листка тимчасової втрати працездатності).
Якщо лікарняний листок відсутній і є, скажімо, медична довідка, то лікарняні у табелі обліку робочого часу позначаються кодом «НН». Такий лікарняний не оплачують.
Лікарняні сумісникам із 4 квітня 2025 року
Літерні та числові позначки у табелі обліку використання робочого часу визначають згідно з наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 № 489 (далі — Наказ № 489).
Отримавши листок непрацездатності у лікувальному закладі, працівник повинен надати його табельнику підприємства.
Після отримання листка непрацездатності, слід оформити скоригований табель для цього працівника з позначками «ТН» (тимчасова непрацездатність) за всі календарні дні, в т. ч. вихідні, святкові й неробочі.
Умовні позначення, що використовуються в табелі обліку робочого часу
Відображення у табелі тимчасової непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами
Працівник, відповідальний за заповнення табеля обліку використання робочого часу, позначає в табелі всі календарні дні, що припадають на період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, буквеним кодом «ВП» (або цифровим кодом «16») відповідно до Наказу № 489.
Трапляються ситуації, коли вагітна не з’являється на роботу й не надає листок непрацездатності. У такому разі відсутність на роботі необхідно позначати в табелі буквеним кодом «НЗ» (або цифровим кодом «28»). А коли листок непрацездатності буде надано, підготувати за відповідний період скоригований табель обліку використання робочого часу на працівницю.

Бути в курсі змін у трудовому законодавстві, обмінюватися досвідом із колегами та отримувати готові рішення для кадрової роботи – усе це можливо в нашому кадровому каналі Messenger у Facebook!
Лікарняні у табелі обліку робочого часу є важливим аспектом для правильного обчислення робочого часу та виплат працівникам, які тимчасово не можуть працювати через хворобу чи травму. Для уникнення помилок у розрахунках та правових наслідків важливо правильно вести табель і своєчасно обліковувати всі лікарняні листи.
Точність у заповненні табелів і дотримання законодавчих вимог дозволяє забезпечити працівників справедливими умовами виплати лікарняних і забезпечити законність в обліку робочого часу на підприємстві.