План роботи з військового обліку на 2018 рік

Автор
аналітик Експертус Кадри, юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку
Автор
начальник відділення обліку та бронювання солдатів і сержантів запасу Дніпровського районного у м. Києві військового комісаріату
Грудень — саме той час, коли слід спланувати роботу з військового обліку на наступний рік. План роботи з військового обліку має стати керівництвом для дій, а не «мертвим» документом, надрукованим на випадок перевірки військовим комісаріатом. Розповімо, як це зробити та продемонструємо на прикладі.
Чекліст кадровика Скачати документи відділу кадрів

У працівника, відповідального за ведення військового обліку, — чимало завдань та обов’язків. Деякі можна виконувати послідовно. Інші потрібно запаралелити. Є роботи постійні, а є — періодичні. Окремі завдання маємо виконувати на вимогу військового комісаріату (далі — військкомат).

Щоб не скотитися в безодню хаосу, складіть у грудні План роботи з військового обліку військовозобов’язаних і призовників на 2018 рік (далі — План). Цей інструмент виконає щонайменше три важливі функції:

  • упорядкує вашу роботу;
  • унаочнить для керівника обсяг роботи, який ви виконуєте;
  • буде планувальним документом, який ви надасте представникам військкомату, що перевірятимуть стан організації та ведення військового обліку на підприємстві.

Жоден нормативний документ з організації військового обліку прямо не визначає ані обов’язок складати План, ані назву документа. Однак з-поміж документів, які перевірить військкомат, є планувальні документи за минулий та поточний роки (п. 5 Питань, які підлягають перевірці з організації та ведення військового обліку та забезпечення функціонування системи військового обліку, — Додаток 27 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.2016 № 921; далі — Порядок № 921). Отже, планувальний документ має бути обов’язково.

Форма Плану

Зазвичай План має табличну форму. Підписує План особа, відповідальна за ведення військового обліку.

«Підпис» — обов’язковий реквізит внутрішніх документів підприємства (п. 4.4 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 07.04.2003 № 55; далі — ДСТУ 4163-2003).

Візує План безпосередній керівник особи, відповідальної за ведення військового обліку, — якщо візування вимагають локальні акти з діловодства.

Документ можуть підписувати двоє чи більше осіб, якщо всі вони відповідають за його зміст (п. 5 гл. 7 розд. ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5). Тож якщо є працівник, відповідальний за ведення військового обліку, інші посадові особи лише погоджують документ шляхом візування.

Персональний облік військовозобов’язаних і призовників ведуть на підприємстві (п. 5 ст. 34 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII). Отже, План — документ з організації військового обліку для підприємства загалом. Тому План затверджує керівник підприємства. Гриф затвердження має містити: слово ЗАТВЕРДЖУЮ, назву посади керівника, його особистий підпис, розшифрування підпису (ініціали та прізвище), дату затвердження (п. 5.17 ДСТУ 4163-2003).

Чи обов’язково погоджувати План із військкоматом?

Ні, не обов’язково. Нормативні акти не містять цієї вимоги.

Проте, якщо складаєте План вперше або маєте сумніви щодо включених до нього заходів, погодження:

  • додасть вам упевненості;
  • унеможливить претензії щодо документа при перевірці.

Ольга Догадіна керівник експертної групи «Експертус Кадри»
Визначте, кому доцільно доручити табельний облік, адаптуйте форму табеля під потреби підприємства, заповніть табель без помилок, навіть якщо працівники працюють за режимом, відмінним від звичайного, та правильно оберіть позначки для неявок

Зміст Плану

Скласти План допоможе Порядок № 921. Більшість обов’язків наведено в пункті 37 Порядку № 921, проте не всі. Уважно перегляньте зразок Плану (див. Додаток) і порівняйте наш перелік робіт із заходами, які виконуєте.

План роботи з військового обліку військовозобов’язаних і призовників на 2018 рік

План роботи з військового обліку на 2018 рік

СКАЧАТИ


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді