Чи підлягає військовому обліку жінка з медосвітою?
Працівниця з медичною освітою, яка не досягла граничного віку перебування в запасі, повинна мати військовий квиток і перебувати на обліку військовозобов’язаних.
На військовий облік військовозобов’язаних беруть жінок, які мають фах, споріднений із відповідними військово-обліковими спеціальностями (ВОС). Перелік ВОС затверджено постановою КМУ від 14.10.1994 № 711. Жінок беруть на військовий облік за умови, що вони придатні до проходження військової служби за станом здоров’я, віком та сімейним станом (ч. 11 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232).
Навчальні заклади, які готують жінок за фахом, спорідненим з відповідними ВОС, за 3 місяці до випуску подають до районних (міських) військових комісаріатів (далі — військкомат) списки майбутніх випускників (п. 50 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.2016 № 921; далі — Порядок № 921). Військкомат ставить військовозобов’язаних-жінок на військовий облік на підставі списків із навчальних закладів (п. 56 Порядку № 921).
Під час прийняття на роботу підприємства перевіряють у військовозобов’язаних наявність військових квитків (тимчасових посвідчень). Прийняти військовозобов’язаного на роботу можна тільки після взяття його на військовий облік у військовому комісаріаті (п. 37 Порядку № 921).
Жінки, придатні до військової служби, можуть бути взяті на військовий облік до 50-ти років (ч. 5 ст. 28 Закону № 2232). Якщо приймаєте на роботу жінку старшу за 50 років, звертатися до військкомату для одержання військово-облікового документа не потрібно.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"