Чи підлягає військовому обліку жінка з медосвітою?

Чи підлягає військовому обліку жінка, якщо в її паспорті стоїть штамп «Військовозобов’язана» (за першою освітою — медсестра, за фахом не працювала), але військового квитка немає і не було?

Працівниця з медичною освітою, яка не досягла граничного віку перебування в запасі, повинна мати військовий квиток і перебувати на обліку військовозобов’язаних.

Чи підлягає військовому обліку жінка з медосвітою? Вам стане у пригоді: План роботи з військового обліку на 2018 рік

На військовий облік військовозобов’язаних беруть жінок, які мають фах, споріднений із відповідними військово-обліковими спеціальностями (ВОС). Перелік ВОС затверджено постановою КМУ від 14.10.1994 № 711. Жінок беруть на військовий облік за умови, що вони придатні до проходження військової служби за станом здоров’я, віком та сімейним станом (ч. 11 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232).

Навчальні заклади, які готують жінок за фахом, спорідненим з відповідними ВОС, за 3 місяці до випуску подають до районних (міських) військових комісаріатів (далі — військкомат) списки майбутніх випускників (п. 50 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.2016 № 921; далі — Порядок № 921). Військкомат ставить військовозобов’язаних-жінок на військовий облік на підставі списків із навчальних закладів (п. 56 Порядку № 921).

Чи підлягає військовому обліку жінка з медосвітою?Дізнайтеся, чи штрафуватимуть за неведення військового обліку і в якому розмірі

Під час прийняття на роботу підприємства перевіряють у військовозобов’язаних наявність військових квитків (тимчасових посвідчень). Прийняти військовозобов’язаного на роботу можна тільки після взяття його на військовий облік у військовому комісаріаті (п. 37 Порядку № 921).

Порада

Переконайтеся, що жінка не досягла граничного віку перебування в запасі. Запропонуйте їй звернутися до військкомату за місцем проживання, щоб отримати військовий квиток.

Жінки, придатні до військової служби, можуть бути взяті на військовий облік до 50-ти років (ч. 5 ст. 28 Закону № 2232). Якщо приймаєте на роботу жінку старшу за 50 років, звертатися до військкомату для одержання військово-облікового документа не потрібно.

Віктор Талавера,
начальник відділення обліку та бронювання солдатів і сержантів запасу
Дніпровського районного у м. Києві військового комісаріату

Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Експертус Кадри»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді