Немає посадових інструкцій на підприємстві: яку відповідальність понесе роботодавець

Чи розглядатиметься відсутність посадових інструкцій під час перевірки інспектором з праці як порушення законодавства про працю? Якщо так, то яку відповідальність понесе порушник? З’ясовуємо…

Відсутність посадової/робочої інструкції — це порушення статті 29 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Онлайн-сервіс ➦ «Строки зберігання документів»

Відповідальність:

  • для винних посадових осіб — адміністративна, штраф від 510 до 1700 грн (ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення);
  • для роботодавця — штраф у розмірі мінімальної зарплати за «інші порушення законодавства про працю» (ст. 265 КЗпП).

Немає посадових інструкцій на підприємстві: яку відповідальність понесене роботодавець Дізнайтеся, для кого з працівників розробляти посадові інструкції, а для кого — робочі

КЗпП зобов’язує роботодавця проінструктувати працівника і визначити йому робоче місце до початку роботи за укладеним трудовим договором. Роботодавець повинен роз’яснити працівнику права й обов’язки, забезпечити необхідними для роботи засобами (ст. 29 КЗпП). Як це зробити — скеровує інший нормативний акт: обов’язки, права та відповідальність працівників закріплюють у посадових (робочих) інструкціях (п. 4 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП); п. 4 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій робітників (ДКХПР), вміщених до Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336).

Якщо під час перевірки інспектор праці з’ясує, що на підприємстві немає посадових/робочих інструкцій, він зафіксує це в акті як порушення і винесе припис про його усунення.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

Як оперативно передати відомості про працівників на вебпортал ПФУ

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді