Форму табеля обліку робочого часу затверджено наказом Держкомстату України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489 (типова форма № П-5) і введено в дію з 1 січня 2009 року. Форма табеля затверджена як рекомендована для застосування.
Розглянемо дві ситуації, за яких табелювання здійснюватиметься у різний спосіб.
1. Працівник захворів до початку або на самому початку відпустки і надав роботодавцю листок непрацездатності та заяву про продовження відпустки тоді, коли табель ще не передали до бухгалтерії.
Після видання наказу про продовження (перенесення) щорічної відпустки у табелі відображаємо нові її строки, а дні оплачуваної непрацездатності позначаємо літерами ТН.
2. Працівник захворів під час відпустки і надав роботодавцю листок непрацездатності та заяву про перенесення (продовження) відпустки тоді, коли табель, що відображає перебування працівника у відпустці, вже передано до бухгалтерії.
У такому випадку слід скласти уточнюючий табель, у якому дні хвороби, що припали на час відпустки, позначають літерами ТН, а відпустку відобразити відповідно до строків, визначених наказом про її продовження (перенесення).
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"