Загалом у 2018 році при п’ятиденному робочому тижні установлено 115 днів, робота в які не проводиться. Для «шестиденки» — 63 таких дні. Із них — 11 святкових днів.
Вихідні у квітні 2018 року при п’ятиденному робочому тижні
У квітні 2018 року на працівників із п’ятиденним робочим тижнем очікує 10 днів, робота в які не проводиться. Серед них — 9 вихідних днів (загальні вихідні дні, встановлені для працівників із п’ятиденним робочим тижнем — субота та неділя) та один додатковий вихідний день, який переноситься на понеділок у зв’язку зі святкуванням Великодня.
До відома!
Статтею 67 КЗпП визначено, що у разі збігу святкового чи неробочого дня з вихідним — вихідний день переноситься на наступний після святкового чи неробочого дня.
У 2018 році Пасха припадає на 8 квітня, тож у понеділок 9 квітня — вихідний. Трійця — на 27 травня, наступний день 28 травня — вихідний. День захисника України 14 жовтня теж припадає на неділю, у понеділок 15 жовтня не працюватимемо.
Якщо підприємства скористалися рекомендацією Кабміну щодо перенесення робочих днів у 2018, — їхні працівники матимуть ще один додатковий вихідний — понеділок, 30 квітня. Відпрацьовувати доведеться у суботу, 5 травня.
Отже, загалом у квітні 2018 року такі працівники відпочиватимуть — 11 днів.
Увага! Якщо роботодавець вирішив скористатися рекомендацією Кабміну і перенести той чи той робочий день на суботу, — наказ про перенесення робочого дня він повинен видати за два місяці до дати перенесення (ст. 67 КЗпП).
Скільки вихідних у квітні 2018 року для працівників із шестиденним робочим тижнем
Деякі організації працюють за шестиденним графіком роботи. Офіційний вихідний для працівників із шестиденним робочим тижнем — неділя.
У квітні 2018 році працівники із шестиденним робочим тижнем матимуть 6 днів, у які не працюватимуть. Із них — 5 неділь та понеділок, 9 квітня.
Скорочення робочих днів напередодні свят у квітні 2018 року
Напередодні святкових та неробочих днів працюємо на годину менше. Ця норма стосується як працівників із п’ятиденним, так і з шестиденним робочим тижнем.
Приміром, візьмемо святковий день 1 травня, який у 2018 році припадає на вівторок. Напередодні цього свята — понеділок, 30 квітня — тривалість роботи скорочується на 1 годину і становить 7 годин для працівників із п’ятиденним робочим тижнем.
Увага! На тих працівників, яким законодавством уже встановлено скорочену тривалість роботи, — ця норма не поширюється, вони працюють повний робочий день.
При шестиденному робочому тижні тривалість робочого часу також скорочується на 1 годину.
Так, у квітні 2018 року в працівників із шестиденним робочим тижнем буде два скорочених робочих дні:
- 7 квітня — напередодні неділі, 8 квітня (Великдень);
- 30 квітня — напередодні вівторка, 1 травня (День праці).
Як відобразяться свята у квітні 2018 року на тривалості відпустки?
Святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, не враховуються (ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; Закон про відпустки).
На відміну від щорічних відпусток, визначених пунктом 1 статті 4 Закону про відпустки, відпустки, встановлені колективним договором як додаткові пільги працівникам, не підлягають продовженню на святкові та неробочі дні.
Поняття «святковий та неробочий день» слід відрізняти від поняття «вихідний день». На відміну від святкових і неробочих днів вихідні дні у тривалість відпустки включають. Тому відпустку на кількість вихідних днів не продовжують.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"