Київське міське відділення ФСС з ТВП (далі — ФСС) роз’яснило Правила заповнення листка непрацездатності, виданого на час перебування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.
ФСС надав, що відповідно до абзацу 2 пункту 10 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105), застрахованій особі, яка направляється на лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм безпосередньо із стаціонару лікувального закладу, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за весь час перебування у санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу та у зворотному напрямку) у розмірах, встановлених Законом № 1105.
Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності та важливим моментом є правильне його оформлення відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).
Відповідно до пункту 4.7 Інструкції № 532, при направленні хворого зі стаціонару на доліковування у реабілітаційне відділення санаторію у графі листка непрацездатності «Стати до роботи» здійснюється запис «доліковування в санаторно-курортному закладі» і вказується дата початку путівки.
У графі «Видано новий листок непрацездатності (продовження) №» зазначається номер нового листка непрацездатності, який заповнюється в стаціонарі або в денному стаціонарі закладу охорони здоров’я на період доліковування.
У графі «Причина непрацездатності:» нового листка непрацездатності підкреслюється «захворювання загальне — 1».
У графі «Режим» указується «санаторний».
У графі «Звільнення від роботи» у першому стовпчику «З якого числа» вказується дата початку путівки.
В правому верхньому кутку листка непрацездатності ставиться печатка закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності».
Подальше оформлення листка непрацездатності здійснюється в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу. У графі «Перебував у стаціонарі» зазначаються дати госпіталізації та виписки з реабілітаційного відділення.
У графі «Звільнення від роботи» у другому стовпчику «До якого числа включно» вказується дата виписки.
У графі «Стати до роботи» літерами пишуть число і місяць, коли стати до роботи, зазначаються посада, прізвище лікаря та завідувача реабілітаційного відділення, їх підписи, що засвідчуються круглою печаткою санаторно-курортного закладу. У разі продовження тимчасової непрацездатності підкреслюється «продовжує хворіти».
Коментар редакції «Кадровик-01»:
Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII:
- скасовано Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ;
- викладено у новій редакції Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV (нова назва «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»; далі — Закон № 1105).
Після змін за рахунок коштів соціального страхування вже не придбавають ані путівки на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, ані дитячі новорічні подарунки.
Наразі страхові кошти можуть бути витрачені лише на «оплату лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм» (ст. 20 Закону № 1105).
Про всі зміни, які стосуються оплати непрацездатності, придбання путівок за рахунок соцстраху, обмеження оплати «лікарняного» до однієї мінімальної зарплати, особливостей оплати «лікарняних» сумісникам (і це лише мала частина змін і запитань!), фахівці ФСС з ТВП докладно розповідають на сторінках журналу «Кадровик-01» та в системі «Експертус Кадри».
У пригоді Вам неодмінно стануть матеріали системи «Експертус Кадри», актуалізовані експертами системи згідно із законодавством, що діє зараз:
Внесення змін до колдоговору щодо дитячого оздоровлення та придбання новорічних подарунків: право чи обов’язок роботодавця
Чи зараховується до страхового стажу для оплати тимчасової непрацездатності військова служба в зоні АТО
Оплата тимчасової непрацездатності без довідки про страховий стаж ф. ОК-5 (ф. ОК-7)
Строкова військова служба: чи враховується у стаж для призначення пенсії та допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності
Обчислення страхового стажу при роботі на умовах неповного робочого часу
Як рахувати страховий стаж для оплати листків непрацездатності зовнішнього сумісника
Обчислення страхового стажу для оплати листків непрацездатності за наявності неправильних чи неточних записів про періоди роботи в трудовій книжці
Страховий стаж для оплати листків непрацездатності: обчислюємо без помилок
Оплата листка непрацездатності працівника, який помер
Чи зобов’язаний працівник повідомляти роботодавця про відкриття листка непрацездатності
Реєстрація листків непрацездатності
Тимчасова непрацездатність під час підвищення кваліфікації з відривом від виробництва: як оплачувати листок непрацездатності…
…і ще 175 робочих ситуацій, корисних таблиць, зразків та шаблонів документів за темою «Соцстрах. «Лікарняні». Пенсії» в системі «Експертус Кадри»
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір