Списки № 1 і № 2, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, суттєво скоротять

Міністерство соціальної політики України спільно з Державною службою України з питань праці розробили проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі — проект Постанови)

Міністерство соціальної політики України спільно з Державною службою України з питань праці розробили проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі — проект Постанови).

Основною метою розроблення проекту Постанови є приведення у відповідність назв професій і посад працівників, передбачених Списками № 1 і № 2, з відповідними назвами, зазначеними у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій».

Зауважимо, що Списки № 1 і № 2 суттєво скорочено. Так, Список № 1 в новій редакції не містить, наприклад:

  • посад лікарів-рентгенологів, рентгенлаборантів, працівників закладів охорони здоров’я, які безпосередньо працюють з радіоактивними речовинами;
  • посад керівників шахт, шахтоуправлінь на правах шахт, рудників і копалень;
  • професій працівників, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік (в обліковому періоді);
  • категорій працівників, зайнятих всередині будинків, споруд суден зберіганням засобів технологічного оснащення та устаткування атомних енергетичних установок, де провадяться роботи 1 і 2 класів;
  • категорій працівників, зайнятих очищенням технологічної води від наведеної радіоактивності та радіоактивних осколків, а також ремонтом технологічного устаткування очисних пристроїв в умовах радіаційної шкідливості.

Зі Списку № 2 виключено, наприклад, майже усі категорії працівників охорони здоров’я: тих, хто працює в патологоанатомічних бюро, моргах, з радіоактивними речовинами, працівників, які безпосередньо обслуговують хворих у туберкульозних та інфекційних закладах, відділеннях, кабінетах, у лепрозоріях, у психіатричних (психоневрологічних) лікувально-профілактичних закладах (відділеннях), в онкологічних закладах (підрозділах), центрах, диспансерах, рентгенівських відділеннях (кабінетах).

Розробники проекту Постанови вважають, що її прийняття сприятиме обгрунтованому визначенню права працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах.

Держпраці протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту Постанови чекає на ваші пропозиції та зауваження, які можна надіслати на адресу:

Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; email: [email protected]

З текстом проекту постанови КМУ можна ознайомитись на сайті Держпраці.

 

Підготувала Ірина Житкова,

головний редактор Експертус Кадри


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118843

Призначення пенсії в умовах воєнного стану

Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
290

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
56210

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76377

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді