Діловодство зміниться до кінця року

У II півріччі 2016 року плануються численні зміни у сфері діловодства та архівної справи

Державна архівна служба України (далі — Укрдержархів) спільно з Українським науково­дослідним інститутом архівної справи та документознавства (далі — УНДІАСД) підготувала низку нових нормативно­правових актів, а також зміни до чинних нормативно­правових актів і національних стандартів у сфері діловодства та архівної справи.

Серед очікуваних змін — нова редакція Національного стандарту України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно­розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163­-2003», у якій:

·         уточнено склад реквізитів документів;

·         змінено та уточнено вимоги до змісту та розміщення деяких реквізитів;

·         збільшено кількість прикладів оформлення документів.

Підготовлено новий Збірник уніфікованих форм організаційно­розпорядчих документів. Цей збірник містить 24 уніфіковані форми найпоширеніших видів організаційно­розпорядчих документів, які структуровано за класифікаційною схемою управлінської документації, згідно з якою організаційно­розпорядча документація є одним із класів управлінської документації і поділяється на організаційну, розпорядчу та інформаційно­аналітичну.

Укрдержархів підготував три нормативно­правових акти стосовно організації спеціальних видів діловодства. Зокрема, складено проект постанови КМУ «Про затвердження Типової інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів та інших носіїв інформації, які містять службову інформацію». Цим документом регламентовано такі процеси, як:

  • приймання та реєстрація документів;
  • облік видань з грифом «Для службового користування»;
  • облік електронних носіїв інформації;
  • друкування та розмноження документів;
  • надсилання документів;
  • формування виконаних документів у справи;
  • користування документами;
  • перегляд документів з грифом «Для службового користування»;
  • підготовка справ до передавання на архівне зберігання та для знищення;
  • забезпечення збереженості документів та перевірка їх наявності.

Ще один важливий проект — постанова «Про затвердження Типової інструкції з діловодства за запитами на інформацію», яка установлює:

  • загальні вимоги до організації діловодства за запитами на інформацію в центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, а також на підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери їх управління;
  • єдині вимоги до прийняття, обліку, виконання запитів на інформацію, їх формування у справи.

Планується підготувати нову редакцію Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, установах, підприємствах, організаціях незалежно від форм власності, засобах масової інформації, яка унормовує питання організації діловодства за пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями) і скаргами громадян із урахуванням змін у законодавстві, впровадження електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

За пропозиціями, що надійшли від державних архівів, підприємств, установ та організацій, а також змінами в законодавстві значно змінено Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5. Зокрема, зміни внесено до 230 статей та запропоновано понад 70 нових статей.

Для врегулювати процесів експертизи цінності, описування та зберігання науково­технічної документації підготовлено проект наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил роботи з науково­технічною документацією в архівних установах», який до кінця 2016 року планується подати на реєстрацію.

У червні 2016 року буде зареєстровано наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку передавання кіно­, відео­, фото­, фонодокументів на постійне зберігання».

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
196832

Оформлення та зберігання документів з додатками

Додаток — складова документа, що уточнює, роз’яснює, доповнює його зміст або набуває чинності на підставі основного документа. Додатки мають документи всіх видів — й організаційно-розпорядчі, й інформаційно-аналітичні.
53036

Визначаємо організаційну структуру підприємства

Господарський кодекс передбачає, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру. Як правильно це зробити? У якому документі визначити? За якою формою скласти? — відповідаємо на ці та інші запитання.
46731

Журнал реєстрації заяв з кадрових питань

Службовий документ — офіційний документ, який юридична особа створила або отримала у процесі діяльності, відповідним чином зареєструвала та/або засвідчила (п. 3.14 ДСТУ 2732:2023 2732:2004 «Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять»).
57559

Електронний документообіг: від створення до зберігання документів підприємства

Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож у цій статті ви знайдете відповіді на всі актуальні питання про електронні документи та електронний документообіг, закон України, що регулює це питання та особливості формування і зберігання електронних документів.
30978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді