Виплата допомоги на поховання

Кому та на підставі яких документів комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства призначає допомогу на поховання?

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС) в листі від 04.05.2016 № 5.2-32-684 нагадала, що допомога на поховання надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні:

  • дружини (чоловіка);
  • дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали інвалідами до 18 років (братів, сестер та онуків — за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання — до 23 років;
  • батька, матері;
  • діда та баби за прямою лінією спорідненості (ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Не вважаються такими, що перебували на утриманні застрахованої особи, члени сім’ї, які мали самостійні джерела засобів існування (одержували заробітну плату, пенсію тощо).

Рішення про призначення допомоги на поховання приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, установи, організації (ч. 3 ст. 30 Закону № 1105).

Допомога на поховання у разі смерті застрахованої особи призначається члену її сім’ї або іншій юридичній чи фізичній особі, яка здійснила поховання, на підставі документів:

  • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або оригіналу довідки про смерть, виданої для отримання допомоги на поховання;
  • копія свідоцтва про смерть (завірена страхувальником на підставі наданого оригіналу);
  • копія документів, що підтверджують здійснення витрат на поховання (платіжні документи на витрати пов’язані з похованням, договір на надання послуг та інші) для юридичної чи фізичної особи, яка здійснила поховання і не є членом її сім’ї.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Від редакції

Детальніше про умови отримання допомоги на поховання — в експертних статтях:

Отримання допомоги на поховання у разі смерті працівника, пенсіонера, безробітного
Кадровик-01», № 08/2013)

Допомога на поховання працюючого пенсіонера: хто виплачує
Кадровик-01», № 07/2015)

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
263015

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
10071

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48858

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
117747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді