Щороку Мінсоцполітики готує інформаційний лист із прикладом розрахунку балансу робочого часу за календарем «п’ятиденки», адресуючи послання офіційним виданням і всеукраїнським кадровим журналам. Лист Мінсоцполітики «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2017 рік» від 05.08.2016 № 11535/0/14-16/13 редакція журналу «Кадровик-01» отримала і радо ділиться ним з усією кадровою спільнотою
Залежно від тривалості робочого тижня норма робочого часу на 2017 рік становитиме:
- при 40-годинному робочому тижні — 1986,0 год.
- при 39-годинному робочому тижні — 1942,0 год.
- при 38,5-годинному робочому тижні — 1917,3 год.
- при 36-годинному робочому тижні — 1792,8 год.
- при 33-годинному робочому тижні — 1643,4 год.
- при 30-годинному робочому тижні — 1494,0 год.
- при 25-годинному робочому тижні — 1245,0 год.
- при 24-годинному робочому тижні — 1195,2 год.
- при 20-годинному робочому тижні — 996,0 год.
- при 18-годинному робочому тижні — 896,4 год.
Мінсоцполітики нагадує нам про державні свята України у 2017 році, визначені статтею 73 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Так, у 2017 на підприємствах, в установах, організаціях робота не провадитиметься у святкові і неробочі дні:
- 1 січня — Новий piк;
- 7 січня — Різдво Христове;
- 8 березня — Міжнародний жіночий день;
- 16 квітня — Пасха (Великдень);
- 1 i 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих;
- 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги);
- 4 червня — Трійця;
- 28 червня — День Конституції України;
- 24 серпня — День незалежності України;
- 14 жовтня — День захисника України.
Не оминає увагою профільне міністерство і перенесення вихідних днів у 2017 році. Так, у разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого (ч. 3 ст. 67 КЗпП). Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2017 році вихідні дні переносяться:
- з неділі 1 січня — на понеділок 2 січня;
- із суботи 7 січня — на понеділок 9 січня;
- з неділі 16 квітня — на понеділок 17 квітня;
- з неділі 4 червня — на понеділок 5 червня;
- з суботи 14 жовтня — на понеділок 16 жовтня.
З повним текстом листа Міністерства соціальної політики України «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2017 рік» від 05 серпня 2016 р. № 11535/0/14-16/13 ви можете ознайомитися у базі офіційних документів, що її збирає і підтримує в актуальному стані журнал «Кадровик-01», а роз’яснення щодо перенесення робочих днів у 2017 році експерт журналу «Кадровик-01», головний редактор Експертус: Кадри Ірина Житкова надала ще 26 липня цього року.
З теплом
ваша Команда Експертус: Кадри
Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.