Уряд визначив перелік документів, на підставі яких установлюється причинний зв’язок інвалідності з пораненням, контузією або каліцтвом, одержаними під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення
Постановою КМУ від 31.08.2016 № 569 унесено зміни до постанови КМУ «Питання медико-соціальної експертизи» від 03.12.2009 № 1317 (далі — Постанова № 1317), згідно з якими причинний зв’язок інвалідності з пораненням, контузією або каліцтвом, одержаними під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, особам, зазначеним у пунктах 11-14 (крім військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та осіб, зазначених у пункті 12 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII), встановлюється на підставі:
- медичних документів про звернення за медичною допомогою із зазначенням обставин одержання поранення, контузії, каліцтва;
- документів, що підтверджують участь в антитерористичній операції.
Окрім того, поранення, контузії, каліцтва, одержані під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення включено в перелік причин інвалідності, визначених пунктом 26 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого Постановою № 1317.
Нагадаємо: до внесення означених змін у довідках МСЕК причиною інвалідності визначалось загальне захворювання без зазначення причинного зв’язку із участю в АТО, що унеможливлювало встановлення такій особі статусу інваліда війни.
За інформацією Урядового порталу
Від редакції
Про гарантії працівникам, які виконують військовий обов’язок, — в ексклюзивній консультації
Гарантії працівникам, які виконують військовий обов’язок у 2014-2016 роках, і сумна доля компенсації середнього заробітку
(«Кадровик-01», № 02/2016)
Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.