Із 01.01.2017 змінюється форма звітності щодо вакансій

Звіт «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» подаватиметься до базового центру зайнятості незалежно від місцезнаходження, а центр зайнятості двічі на місяць уточнюватиме актуальність вакансій при особистій зустрічі, у телефонному режимі або через засоби електронного зв’язку

Мінсоцполітики оприлюднив проект наказу (далі — Проект наказу) про внесення змін до наказу «Про затвердження форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядку її подання» від 31.05.2013 № 316 (далі — Наказ № 316), виклавши в новій редакції форму звітності № 3-ПН та Порядок її подання.

Звіт подаватиметься за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через 3 робочі дні з дати відкриття вакансії. На сьогодні Наказом № 316 роботодавцю надано більше часу для подання звіту № 3-ПН, а саме 10 робочих днів.

Суттєвих змін у цій формі звіту відбудеться. Він може бути двох видів: первинним або уточнювальним.

Первинна звітність подаватиметься з метою інформування про наявність попиту на робочу силу (вакансії).

Уточнювальна звітність подаватиметься в разі необхідності на заміну первинної та міститиме уточнення характеристик вакансії: умов праці, розміру заробітної плати, вимог до претендента тощо. При цьому не можуть бути змінені дані щодо кількості вакансій та назви професії (посади).

Окрім того, в розділі І звітності роботодавці не вказуватимуть: бажають заповнити наявну вакансію за сприяння центру зайнятості чи наданий звіт має для центру зайнятості лише інформативний характер.

У новому Порядку подання звіту № 3-ПН наведено приклади заповнення розділу І звіту з урахуванням усіх можливих випадків.

Розділ ІІ «Коментарі до даних про вакансії» жодних змін не зазнає.

Нову форму звіту планують ввести в дію з 01.01.2017.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»

Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
32551

Звітуємо про квоту

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
64696

Відповідальність у 2019 році за невиконання квоти для працевлаштування

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
7454

Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
7883

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8680

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді