Про планову перевірку Нацдерслужба повідомлятиме за три робочих дні

На будь-якій стадії перевірки Нацдержслужба може направити об’єкту перевірки та його посадовим особам обов’язкову для виконання вимогу про скасування рішень з питань державної служби, про усунення порушень прав державного службовця або про скасування результатів конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби

Наказом Національного агентства України з питань державної служби від 26.09.2016 № 193 затверджено Порядок проведення Національним агентством України з питань державної служби та його територіальними органами перевірок стану дотримання державними органами вимог Закону України «Про державну службу» та інших нормативно-правових актів у сфері державної служби (далі — Порядок № 193).

Порядком № 193 визначено, що:

  • предмет перевірок — розпорядчі та інші документи щодо додержання державними органами визначених Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII умов реалізації громадянами України права на державну службу;
  • об’єкти перевірки — державні органи, структурні підрозділи, утворені як юридичні особи публічного права, та територіальні органи цих державних органів.

Нацдержслужба має право здійснювати планові (позапланові), виїзні (безвиїзні) перевірки. Причому планова перевірка об’єкта перевірки проводитиметься не частіше одного разу на два роки.

Під час проведення планової перевірки робоча група детально вивчатиме, аналізуватиме та оцінюватиме всі необхідні документи з питань організації управління державною службою.

Позапланова перевірка проводитиметься з окремих питань, які є предметом перевірки, зокрема:

  • за скаргою державного службовця категорій «Б» («В») щодо прийняття, проходження та припинення державної служби; учасника конкурсу, який не пройшов конкурсний відбір;
  • з метою перевірки усунення виявлених під час планової перевірки недоліків та порушень законодавства у сфері державної служби;
  • за дорученням органу вищого рівня.

Строк проведення перевірки визначатиметься з урахуванням обсягу, характеру та складності організаційної структури об’єкта перевірки і становитиме не більше одного місяця. У разі потреби цей строк може бути продовжено не більше ніж на п’ятнадцять днів.

Перевірка проводитиметься за наказом Нацдержслужби (територіального органу), в якому обов’язково має бути зазначено:

  • предмет перевірки;
  • вид перевірки (планова, позапланова, виїзна, безвиїзна);
  • найменування об’єкта перевірки;
  • дати початку та закінчення перевірки;
  • склад робочої групи та її керівник.

Окрім того, Порядком № 193 визначено права та обов’язки керівника та членів робочої групи, посадових осіб об’єкта перевірки.

За результатами перевірки у строк, що не перевищуватиме 10 календарних днів після закінчення перевірки, готуватиметься довідка у трьох примірниках, яка міститиме вступну, описову частини, а також висновок та пропозиції. Довідка після опрацювання підписуватиметься керівником робочої групи та її членами. Член робочої групи, який не згодний зі змістом довідки, має право викласти письмово окрему думку з відповідним обгрунтуванням, яка додаватиметься до довідки.

Якщо керівник об’єкта перевірки або особа, яка виконуватиме його обов’язки, не згодна із зазначеною в довідці інформацією, він має право підписати довідку із зауваженнями, викладеними на окремому аркуші, про що робить застереження перед підписом.

Довідка надаватиметься на розгляд особі, яка прийняла рішення про проведення перевірки, або особі, яка виконує його обов’язки, разом із зауваженнями до довідки (у разі наявності). Голова Нацдержслужби (начальник територіального органу) або особа, яка виконуватиме його обов’язки, прийматиме рішення про реалізацію матеріалів перевірки залежно від виявлених порушень.

Об’єкт перевірки після отримання інформації щодо виявлених під час перевірки порушень та недоліків у встановлений Нацдержслужбою (територіальним органом) строк письмово зобов’язаний поінформувати Нацдержслужбу (територіальний орган) про вжиті заходи щодо їх усунення, а у разі отримання обов’язкової для виконання вимоги про скасування рішень з питань державної служби, які суперечать законодавству в частині реалізації громадянами права на державну службу, про усунення порушень прав державного службовця або про скасування результатів конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби — у термін, визначений у такій вимозі.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
34

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16308

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
125636

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45224

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
121766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді