Мінсоцполітики попереджає: порушення законодавства про працю шкодить кожному українцю

Серед найпоширеніших порушень зафіксованих інспекторами з праці — неналежне оформлення трудових відносин з працівниками, незадовільні умови праці на підприємствах та порушення правил безпеки на виробництві.

Мінсоцполітики звертає увагу на те, що з початку 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII, яким приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм.

За оперативною інформацією Державної служби України з питань праці нещодавно у Київській області проведено перевірку в одній з організацій, що займається благоустроєм територій у Київській області, за результатами якої складено протокол про адміністративне правопорушення відносно керівника підприємства та винесено постанови про накладання штрафу на організацію.

Окрім того, матеріали перевірки стосовно посадових осіб цієї організації, в діях яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення, направлено до місцевого відділу поліції для вжиття відповідних заходів.

Мінсоцполітики наголошує, що недотримання норм законодавства про працю призводить до порушення прав робітників, тінізації доходів населення та ухилення від сплати податків. Це негативно впливає на економічний стан держави, місцевих громад, та шкодить кожному українцю. Тому Міністерство соціальної політики України спільно з іншими органами державної влади і надалі робитиме все необхідне для забезпечення виконання законодавства про працю усіма сторонами без винятку.

Натомість, роботодавці, які чітко дотримуються законодавства та забезпечують усі законні права працівників, не мають підстав для хвилювання щодо проведення перевірок та розміру штрафних санкцій, адже до відповідальності притягуватимуться лише порушники.

До відома: плани перевірок інспекторами з праці на 2017 рік затверджено і оприлюднено.

Так, по місту Києву та Київській області у 2017 році перевірять планово 2872 суб’єкти господарювання.

Загальний план перевірок Держпраці по всій Україні розміщено на сайті держоргану

Відповідно до законодавства перевірки можуть бути як плановими, так і позаплановими – приміром, за зверненням громадянина або третіх осіб про можливі порушення у сфері праці (ПФУ, ДФС та ін.).

За інформацією Міністерства соціальної політики України

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
34

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16308

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
125636

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45224

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
121766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді