Перші звістки про накладення нових штрафів доходять із Прикарпаття. Планова перевірка Держпраці виявила понад три десятка неоформлених працівників. Роботодавець перешкоджав перевірці. Результат — доведеться сплатити штраф у розмірі 320 тис. грн
Інспектори Управління Держпраці в Івано-Франківській області провели планову перевірка ТОВ «Технобуд-Сервіс» щодо дотримання законодавства про працю та з питань охорони праці.
Інспектори встановили, що в порушення вимог статті 24 КЗпП трудові відносини з усіма працівниками товариства не були належним чином оформлені: на вимогу інспекторів не надано для перевірки ані трудових договорів, ані наказів про прийняття на роботу.
Державна фіскальна служба в порядку обміну інформацією повідомила, що у 2016 році в товаристві працювало 16 осіб за трудовими договорами і 37 осіб — за договорами цивільно-правового характеру.
Інспекторами Управління складено акт про перешкоджання контролюючому органу у проведенні перевірки.
Відповідно до статті 265 КЗпП за недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудових відносин юридичні особи несуть відповідальність у вигляді штрафу у стократному розмірі мінімальної заробітної плати — 320 тис. грн.
Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області складено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 188-6 КУпАП.
За інформацією Міністерства соціальної політики України та Державної служби України з питань праці
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)