Нові повідомлення про штрафи на роботодавців надходять з усіх областей. Будівельному підприємству на Західній Україні доведеться сплатити штраф у понад 700 000 грн за порушення у сфері праці. На винних посадових осіб чекає кримінальна відповідальність.
У грудні 2016 року стався нещасний випадок зі смертельним наслідком з працівником ТзОВ «Файнобуд», який виконував будівельні роботи. У зв’язку з цим фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області провели спеціальне розслідування і позапланову перевірку щодо дотримання вимог законодавства про працю та охорону праці.
Установлено, що загиблий та ще семеро будівельників у листопаді 2016 року працювали на підприємстві без будь-якого оформлення, тобто нелегально.
Фахівці ГУ Держпраці у Львівській області застосували штрафну санкцію до ТзОВ «Файнобуд» на суму 768 тис. грн за допущення до роботи 8 працівників без належного оформлення трудових відносин (30 мінімальних зарплат за кожного неоформленого працівника, абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП), а також на 3200 грн за інші порушення законодавства про працю (одна мінімальна зарплата, абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП).
Про адміністративну відповідальність наразі не йдеться — матеріали перевірки передано до правоохоронних органів за ознаками грубого порушення законодавства про працю, за що згідно зі статтею 172 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність.
За інформацією Держпраці України
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.