Держпраці наголошує: водії мають проходити періодичні медогляди. Як часто?

Працівники транспортних засобів проходять попередні (періодичні) медичні огляди як працівники, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, з урахуванням специфіки діяльності, шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу.

Головне управління Держпраці у Херсонській області звертає увагу на необхідність проходження водіями транспортних засобів попередніх та періодичних медоглядів.

Лікар з гігієни праці територіального управління Держпраці, щорічно за заявкою роботодавця (його представника) та за участі представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи:

  • визначає категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду;
  • до 1 грудня складає Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду за формою додатку 1 (п. 2.2 Наказу МОЗ «Про затвердження Порядку проведення медоглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 № 246; далі — Наказ, Порядок № 246). 

Періодичність проведення медичних оглядів, фах лікарів, які беруть участь у їх проведенні, перелік необхідних лабораторних, функціональних та інших досліджень, медичні протипоказання допуску до виконання робіт, пов’язані із впливом виробничих факторів, визначені в Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників (дод. 4 до Наказу № 246) та Переліку робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників (дод. 5 до Наказу № 246) (п. 2.6 Порядку № 246).

Працівники транспортних засобів проходять попередні (періодичні) медичні огляди як працівники, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, з урахуванням специфіки діяльності, шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, окрім тих, які підлягають оглядам відповідно до наказу МОЗ та МВС від 31.01.2013 № 65/80 (п. 2.14 Порядку № 246). 

Для підтвердження права на керування транспортним засобом водії транспортних засобів підлягають періодичному медичному огляду, а саме, водії:

  • віком до 55 років (включно) — один раз на 10 років;
  • віком від 56 до 75 років (включно) — один раз на 3 роки;
  • віком від 76 років і більше — один раз на рік.

Окрім того, водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, підлягають періодичному медичному огляду один раз на рік (п.1.3 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ та МВС від 31.01.2013 № 65/80; далі — Положення № 65/80).

Попередній (періодичний) медичний огляд кандидатів у водії (водіїв) транспортних засобів проводить медична комісія з метою вирішення питання про придатність особи до безпечного керування транспортним засобом, враховуючи Перелік захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами, затверджений наказом МОЗ від 24.12.1999 № 299 (п.2.1 Положення № 65/80).

За інформацією Головного управління Держпраці у Херсонській області

А також читайте у е-журналі «Кадровик-01»:

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
22220

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
42

Відпустка без збереження заробітної плати в період дії воєнного стану та у мирний час

Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
138281

Заява на відпустку: зразок

«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
575046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді