Другий етап кібератаки відбито, але розслаблятися зарано. Джерело вірусу ховалося в системі M.E.doc.

Державні та приватні структури потрапили під удар вірусу через уразливість програмного забезпечення системи «M.E.doc.», - стверджує кіберполіція.

Пік другого етапу кібератаки зловмисники планували на 4 липня на 16:00. Проте, кіберполіція випередила хакерів та вилучила обладнання, за допомогою якого поширювалося програмне забезпечення, інфіковане вірусом Petya.

Як стверджує Департамент кіберполіції, державні та приватні структури потрапили під удар вірусу через уразливість програмного забезпечення системи «M.E.doc.».

Експерти встановили, що вірус потрапив до системи «M.E.doc.» разом з її оновленнями ще у травні цього року. При цьому первісно він був націлений не на вимагання грошей, а на збір даних про користувачів «M.E.doc.», їх кодів ЄДРПОУ та паролів. Аби сховати сліди збирання інформації, зловмисники з наступним оновленням «M.E.doc.» поширили модифікований вірус, який зашифрував та видалив файли багатьох підприємств.

Незважаючи на вилучення серверів компанії «Інтеллект-Сервис», для попередження можливого зараження системи вірусом, кіберполіція рекомендує припинити використання системи  «M.E.doc.» та вимкнути комп’ютери, на яких її встановлено. Також необхідно змінити свої паролі та електронні підписи. Адже вони вже можуть бути відомі злочинцям.

Ця ситуація відчутно б’є і по кадрових службах, і по колегах із бухгалтерії. Адже нині більшість підприємств повідомляють ДФС про прийняття працівників саме через систему «M.E.doc.».

У пригоді вам стануть рекомендації від Експертус Кадри — Як повідомляти ДФС, коли неможливо відправити повідомлення через «M.E.doc.».

Ситуація з кібератакою засвідчує — кадрові документи слід вести в паперовому вигляді, не покладаючись на жодну комп’ютерну систему. А захисту персональних даних приділяти належну увагу.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
49

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16342

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126409

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді