Другий етап кібератаки відбито, але розслаблятися зарано. Джерело вірусу ховалося в системі M.E.doc.

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Державні та приватні структури потрапили під удар вірусу через уразливість програмного забезпечення системи «M.E.doc.», - стверджує кіберполіція.

Пік другого етапу кібератаки зловмисники планували на 4 липня на 16:00. Проте, кіберполіція випередила хакерів та вилучила обладнання, за допомогою якого поширювалося програмне забезпечення, інфіковане вірусом Petya.

Як стверджує Департамент кіберполіції, державні та приватні структури потрапили під удар вірусу через уразливість програмного забезпечення системи «M.E.doc.».

Експерти встановили, що вірус потрапив до системи «M.E.doc.» разом з її оновленнями ще у травні цього року. При цьому первісно він був націлений не на вимагання грошей, а на збір даних про користувачів «M.E.doc.», їх кодів ЄДРПОУ та паролів. Аби сховати сліди збирання інформації, зловмисники з наступним оновленням «M.E.doc.» поширили модифікований вірус, який зашифрував та видалив файли багатьох підприємств.

Незважаючи на вилучення серверів компанії «Інтеллект-Сервис», для попередження можливого зараження системи вірусом, кіберполіція рекомендує припинити використання системи  «M.E.doc.» та вимкнути комп’ютери, на яких її встановлено. Також необхідно змінити свої паролі та електронні підписи. Адже вони вже можуть бути відомі злочинцям.

Ця ситуація відчутно б’є і по кадрових службах, і по колегах із бухгалтерії. Адже нині більшість підприємств повідомляють ДФС про прийняття працівників саме через систему «M.E.doc.».

У пригоді вам стануть рекомендації від Експертус Кадри — Як повідомляти ДФС, коли неможливо відправити повідомлення через «M.E.doc.».

Ситуація з кібератакою засвідчує — кадрові документи слід вести в паперовому вигляді, не покладаючись на жодну комп’ютерну систему. А захисту персональних даних приділяти належну увагу.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий контракт — особлива форма трудового договору

Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
14843

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16237

Зразок заяви про «чорнобильську» відпустку

Якщо на підприємстві є працівники, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесені до 1 чи 2 групи постраждалих, для них гарантований додатковий відпочинок. А саме — додаткова відпустка за збереженням зарплати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів.
36551

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді