Відсьогодні працевлаштування іноземців спрощено

Із 27 вересня діє змінений порядок працевлаштування іноземців в Україні. Роботодавцю не потрібно доводити, що потенційний працівник не хворіє на хронічний алкоголізм і не перебуває під слідством. Іноземець може заміщати відсутнього колегу без окремого дозволу служби зайнятості. Дозвіл на роботу закордонних профі з ІТ-технологій видаватимуть на 3 роки. Це лише частина змін.

За потреби взяти на роботу іноземця, маєте отримати дозвіл у службі зайнятості. Ця базова норма Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067) є сталою. Однак процедуру отримання, продовження, скасування дозволу істотно спрощено.

Зміни внесено до Закону № 5067 Законом України від 23.05.2017 № 2058-VIII.

Мета змін — усунути бар’єри для іноземних інвестицій. Наприклад, іноземний інвестор, який не є працівником підприємства, не мав права вільно відвідувати Україну та контролювати, як працюють вкладені в підприємство гроші. Нова редакція Закону № 5067 розв’язала цю проблему.

До змін Закон № 5067 визначав лише загальні засади праці іноземців в Україні. Які документи потрібні, щоб отримати чи продовжити дозвіл, скільки він коштуватиме роботодавцю — ці питання було врегульовано на підзаконному рівні — постановою КМУ від 27.05.2013 № 437 (далі — Постанова № 437). Іноземні інвестори вважали, що це негативно впливає на стабільність та передбачуваність бізнесу, адже уряд міг змінювати порядок видачі дозволів без участі зацікавлених сторін.

Тепер Розділ VII Закону № 5067 докладно регламентує як умови, так і порядок отримання дозволу на використання праці іноземців.

З-поміж ключових новацій — введено мінімум зарплати іноземного працівника, але не для всіх…

Щоб дістати дозвіл, роботодавець має дотримати зарплатного критерію — передбачити в проекті трудового договору з іноземцем заробітну плату в розмірі не менш як:

  • 5 МЗП — для іноземних найманих працівників у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах, визначених у статтях 34, 36, 37, 39, 41, 43, 48 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII;
  • 10 МЗП — для інших категорій іноземних найманих працівників.

Виняток. Вимог до мінімуму заробітної плати не висувається, якщо роботодавець отримує дозвіл для використання праці іноземців «особливих» категорій — засновників підприємств, випускників найпрестижніших світових вузів, профі із захисту інформації, осіб, що створюватимуть в Україні об’єкти авторського права.

Докладніше про новації – в аналітичному огляді від експертів «Кадровик-01».

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96914

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30862

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33429

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40827

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді