Максимальний розмір заробітної плати з урахуванням усіх надбавок, доплат, премій і винагород не має перевищувати 60 мінімальних заробітних плат (192 000 грн).
У Верховній Раді Україні зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» (щодо обмеження максимальної заробітної плати) (законопроект № 7204), який обмежує розмір заробітної плати, із урахуванням усіх надбавок, доплат, премій і винагород 60-ма мінімальними заробітними платами:
- для державних підприємств, установ, організацій;
- державних холдингових компаній;
- державних акціонерних товариств;
- акціонерних товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, частка яких складає не менше 51%;
- державних службовців.
Читайте також: Що передбачеє пенсійна реформа 2017
Означеною нормою пропонують доповнити статтю 94 Кодексу законів про працю України.
Як зазначив у пояснювальній записці автор законопроекту, народний депутат України В. І. Підберезняк, через те, що у законодавстві відсутня межа встановлення максимальної заробітної плати, склалась ситуація, за якої одна категорія людей, а це переважна більшість, отримує мінімальну заробітну плату, або середню, а інша — у 400 разів більшу.
Дізнайтеся, чи можна доплачувати 50% до заробітної плати працівникам, які повернулися з АТО
На думку депутата наслідком прийняття змін стане справедливий розподіл доходів, раціональне та економічне використання державних коштів.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті