Чи діє нова квота для працевлаштування 45-річних громадян

Інтернет- та медіа-ЗМІ рясніють цитатами посадовців про нову квотну категорію працівників — громадян, яким виповнилося 45 років. Чим запроваджено цю гарантію і коли вона діятиме?

КМУ запровадив для підприємств квоту для працевлаштування осіб, яким виповнилося 45 років. Таку інформацію поширюють ЗМІ з посиланням на прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра Мінсоцполітики Андрія Реву.

За словами Андрія Реви, це законодавча норма, яку реалізовуватимуть через підзаконні акти. Закон набирає чинності з 01.01.2018. За невиконання квоти до роботодавців застосовуватимуть санкції.

Кадровики марно шукають текст цього документа, тому звертаються за роз’ясненнями експертів журналу «Кадровик-01» та системи «Експертус Кадри». Пояснюємо.

На засіданні КМУ 18.10.2017 Володимир Гройсман повідомив, що аби забезпечити робочими місцями працівників, старших за 45 років, Уряд увів для них квоти.

Натомість цю новацію «запровадили» лише на словах і немає не тільки нормативно-правового акта, а й не оприлюднено тексту його проекту.

Зауважимо, що гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття визначає Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість). Так, підприємства з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб зобов’язані виконувати 5% квоту із працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (п. 2 ст. 14 Закону про зайнятість).

На підприємствах із чисельністю від 8 до 20 працівників з 01.01.2018 має працювати мінімум одна особа, якій до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років. Таку гарантію запровадив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII.

На сайтах Мінсоцполітики, КМУ, Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення та ВРУ немає жодної інформації щодо законопроекту про внесення змін до статті 14 Закону про зайнятість.

Чи діє нова квота для працевлаштування 45-річних громадян Дізнайтеся, чи враховувати до квоти для працевлаштування сумісників

Тому або найближчим часом оприлюднять такий законопроект, або, імовірно, посадовці сплутали 45-річних осіб із працівниками, яким залишилося 10 років до настання права на пенсію за віком.

Тож про зміни у законодавстві читайте з надійних джерел — триматимемо вас у курсі.

Ірина Житкова,
головний редактор Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30864

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33432

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40833

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді