Управління Держпраці у Рівненській області зауважує, що не передбачено додаткові відпустки за особливий характер праці працівникам, що працюють на посадах медичного реєстратора (дод. 2 розд. ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» гл. «Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров’я, соціального захисту населення та освіти» постанови КМУ «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників, в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці» від 17.11.1997 № 1290; далі — Постанова № 1290).
Читайте також: Робота за сумісництвом медичного працівника
Держпраці повідомляє, що перша редакція Списку виробництв, робіт, професій, зайнятість працівників, в яких давалося право на щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці (розділ «Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров’я») було встановлено, що молодший медичний персонал закладів і установ охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення мав право на додаткову відпустку тривалістю 7 календарних днів. Натомість постановою КМУ від 16.12.2004 № 1674 внесено зміни до Постанови № 1290, а саме, слова «персонал медичний середній та молодший» замінили словами «молодші спеціалісти з медичною освітою та молодші медичні сестри з догляду за хворими, молодші медичні сестри».
Дізнайтеся, в яких випадках медичні реєстратори мають право на щорічну додаткову відпустку
Посада медичного реєстратора віднесена до категорії технічних службовців (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників системи охорони здоров’я, затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117). Отже, означені працівники втратили право на додаткову відпустку, незалежно від стажу перебування на цій посаді як молодший медичний персонал.
За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області