Президент України підписав Закон від 16.11.2017 № 2211-VIII, яким внесено зміни до статті 73 КЗпП: католицьке Різдво, 25 грудня зробили неробочим днем і скасували святковий день 2 травня.
Вже цього року 25 грудня не працюватимемо.
День міжнародної солідарності трудящих, 1 травня, залишився в переліку свят, але з новою назвою — День праці.
Закон від 06.11.2017 № 2211-VIII набере чинності наступного дня після офіційного опублікування. Утім, вже зараз звертаємо увагу кадровиків, що розрахункові норми робочого часу за грудень і за 2017 рік зменшуються.
Детальніше у консультаціях:
Якщо на підприємстві вже видавали накази про надання щорічних відпусток та додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, на кінець грудня, слід внести зміни до наказів.
Докладно про те, як працюватимемо в 2018 році після змін у переліку святкових і неробочих днів та зразок наказу про внесення змін до наказів про відпустки — у журналі «Кадровик-01» № 12/2017.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв