Будь-яке підприємство може отримати державну допомогу за працевлаштування незабезпечених осіб, безробітних та осіб з інвалідністю.
Уряд постановою від 31.01.2018 № 33 затвердив критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на працевлаштування окремих категорій працівників та створення нових робочих місць, а саме:
- недопущення суттєвої нерівності умов діяльності підприємств-конкурентів;
- збільшення кількості працевлаштованих осіб окремих категорій;
- збільшення кількості нових робочих місць для осіб окремих категорій.
Мета державної допомоги — сприяти працевлаштуванню та створенню робочих місць для:
- незабезпечених осіб;
- осіб, які не мали постійної оплачуваної роботи протягом щонайменше 24 місяців або щонайменше 12 місяців, зокрема внутрішньо переміщені особи; учасники бойових дій (далі — особливо незабезпечені особи);
- зареєстрованих безробітних осіб;
- осіб з інвалідністю;
- осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування.
Державну допомогу на працевлаштування не надаватимуть підприємствам:
- боржникам перед державним (місцевим) бюджетом, із виплати зарплати, сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
- банкрутам або стосовно яких порушено справу про банкрутство;
- які на стадії ліквідації, визнають свою неспроможність своєчасно виконувати зобов’язання перед кредиторами через незадовільний стан фінансово-господарської діяльності.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.