Будь-яке підприємство може отримати державну допомогу за працевлаштування незабезпечених осіб, безробітних та осіб з інвалідністю.
Уряд постановою від 31.01.2018 № 33 затвердив критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на працевлаштування окремих категорій працівників та створення нових робочих місць, а саме:
- недопущення суттєвої нерівності умов діяльності підприємств-конкурентів;
- збільшення кількості працевлаштованих осіб окремих категорій;
- збільшення кількості нових робочих місць для осіб окремих категорій.
Мета державної допомоги — сприяти працевлаштуванню та створенню робочих місць для:
- незабезпечених осіб;
- осіб, які не мали постійної оплачуваної роботи протягом щонайменше 24 місяців або щонайменше 12 місяців, зокрема внутрішньо переміщені особи; учасники бойових дій (далі — особливо незабезпечені особи);
- зареєстрованих безробітних осіб;
- осіб з інвалідністю;
- осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування.
Державну допомогу на працевлаштування не надаватимуть підприємствам:
- боржникам перед державним (місцевим) бюджетом, із виплати зарплати, сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
- банкрутам або стосовно яких порушено справу про банкрутство;
- які на стадії ліквідації, визнають свою неспроможність своєчасно виконувати зобов’язання перед кредиторами через незадовільний стан фінансово-господарської діяльності.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.