01.03.2018 на засіданні Кризового комітету Міненерговугілля прийняло рішення про настання кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації з 02.03.2018 до 06.03.2018 (включно). У протоколі зафіксовано низку рішень Кризового комітету, зокрема щодо роботи закладів освіти: «Головам обласних державних адміністрацій та голові КМДА: зупинити роботу дошкільних закладів, шкіл та вищих навчальних закладів на період кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації».
Повний текст протоколу розміщено на сайтах Міненерговугілля та МОН.
Читайте також: Оформлюємо відсутність батьків на час, поки школи та садочки закриті через відсутність газопостачання
У зв’язку з рішенням кризового Комітету, МОН рекомендувало всім закладам освіти, що перебувають у сфері управління місцевих органів самоврядування, призупинити роботу з 2 до 7 березня включно.
Профспілка працівників освіти і науки України повідомила таке.
Якщо керівники закладів освіти та органів місцевого самоврядування прийняли рішення про призупинення роботи закладів, то за працівниками цих закладів мають зберігати заробітну плату. У випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплату його праці здійснюють з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу (п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 № 102).
Якщо такої роботи немає, час простою оплачують в порядку і розмірах, визначених статтею 113 КЗпП. Тобто з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Однак, Профспілка наголошує, керівникам установ та закладів освіти рекомендовано забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу); оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов законодавства (п. 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, зареєстрованої в Мінсоцполітики 15.12.2016 № 31; Угода).
Положення Угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти і осіб, які навчаються, та які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов’язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня (п. 1.4 Угоди).
Отже, за час вимушеного простою не з вини працівників закладів освіти, за ними мають зберігати середню заробітну плату, але не менше посадового окладу.
За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України