Родич допомагає в магазині чи кафе? Оформіть трудові відносини. Попередження Держпраці

Приватний підприємець залучав до роботи свою неповнолітню 17-річну дочку та 25-річну односельчанку для роботи в магазині. Наслідок — штраф 223 тис. грн.

Управління Держпраці у Закарпатській області попереджає щодо поширених випадків, коли підприємці беруть на роботу родичів чи близьких друзів, з якими не поспішають оформляти трудові відносини або укладають цивільно-правовий договір. Далі «свої» люди активно «допомагають» здійснювати торговельні операції у крамницях, обслуговують відвідувачів у кафе, за стійками у барах, виконують роль підсобних робітників у приватних виробничих цехах тощо. Такі працівники під час перевірки контролюючих органів чи в інших нештатних ситуаціях зазвичай заперечують свою причетність до виконання трудових функцій, мовляв, випадково зайшли і вирішили допомогти родичеві.

Родич допомагає в магазині чи кафе? Оформіть трудові відносини. Попередження ДержпраціВарто знати: Контроль у сфері праці — 2017

Так приватний підприємець із села Кошельово залучав до роботи свою неповнолітню 17-річну дочку та 25-річну односельчанку. Дівчата виконували обов’язки продавців, а власник крамниці розраховувався з ними у «конверті» за кожен відпрацьований день.

Під час інспекційного відвідування, проведеного на підставі повідомлення Хустського об’єднаного управління ПФУ, посадовці Управління Держпраці у Закарпатській області зафіксували цей факт і ретельно задокументували його, у т. ч. фото- та відеоматеріалами.

У зв’язку з виявленим порушенням підприємець має сплатити штраф у розмірі 223 тисячі 380 гривень (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Держпраці наголошує: боротьба з тіньовими схемами оплати праці на сьогодні є одним з пріоритетних напрямів діяльності її органів. Роботодавцям, які використовують приховану найману робочу силу, варто переглянути своє ставлення до такого підходу трудових правовідносин.

За інформацією Управління Держпраці у Закарпатській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27471

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31090

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді