Управління Держпраці у Закарпатській області попереджає щодо поширених випадків, коли підприємці беруть на роботу родичів чи близьких друзів, з якими не поспішають оформляти трудові відносини або укладають цивільно-правовий договір. Далі «свої» люди активно «допомагають» здійснювати торговельні операції у крамницях, обслуговують відвідувачів у кафе, за стійками у барах, виконують роль підсобних робітників у приватних виробничих цехах тощо. Такі працівники під час перевірки контролюючих органів чи в інших нештатних ситуаціях зазвичай заперечують свою причетність до виконання трудових функцій, мовляв, випадково зайшли і вирішили допомогти родичеві.
Варто знати: Контроль у сфері праці — 2017
Так приватний підприємець із села Кошельово залучав до роботи свою неповнолітню 17-річну дочку та 25-річну односельчанку. Дівчата виконували обов’язки продавців, а власник крамниці розраховувався з ними у «конверті» за кожен відпрацьований день.
Під час інспекційного відвідування, проведеного на підставі повідомлення Хустського об’єднаного управління ПФУ, посадовці Управління Держпраці у Закарпатській області зафіксували цей факт і ретельно задокументували його, у т. ч. фото- та відеоматеріалами.
У зв’язку з виявленим порушенням підприємець має сплатити штраф у розмірі 223 тисячі 380 гривень (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП).
Держпраці наголошує: боротьба з тіньовими схемами оплати праці на сьогодні є одним з пріоритетних напрямів діяльності її органів. Роботодавцям, які використовують приховану найману робочу силу, варто переглянути своє ставлення до такого підходу трудових правовідносин.
За інформацією Управління Держпраці у Закарпатській області