Вакцинацію від грипу можна провести коштом роботодавця. Є покрокова інструкція

Працівники менше хворітимуть на грип та ГРВІ, якщо ви підготуєте їх до епідсезону. Захворювання легше попередити, ніж лікувати. Для роботодавця це ще й дешевше.

МОЗ інформує: сезон грипу в Україні розпочинається, епідемія триватиме до травня 2019-го.

Вакцинація — найдієвіший спосіб профілактики грипу. Робити щеплення можна впродовж усього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується за два тижні. Ефект від щеплення триває один рік.

Обов’язку робити щеплення від грипу немає, однак МОЗ рекомендує вакцинацію від грипу трудовим колективам всіх підприємств (розд. ІІІ «Рекомендовані щеплення» Календаря профілактичних щеплень в Україні, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595).

Щоб організувати вакцинацію, вам потрібні:

1) наказ про організацію вакцинації працівників. Обгрунтуйте в наказі доцільність вакцинації, вкажіть період, коли будете її проводити.

Скачайте зразок наказу

Повідомте працівників про можливість вакцинації коштом підприємства, переваги щеплення та можливі ризики. Інформуйте: щеплення від грипу — рекомендація МОЗ, утім, їх проводять лише за згодою працівника. МОЗ рекомендує вакцинуватися від грипу вагітним та жінкам, які планують вагітність, особам, старшим за 60 років (розд. ІІІ «Рекомендовані щеплення» Календаря профілактичних щеплень). Працівників, що відмовилися від щеплення, відстороняти від роботи не будуть.

Скачайте пам’ятку працівникам про переваги щеплення

2) заявки на щеплення: направте керівникам підрозділів форми заявок

3) список згодних на вакцинацію

4) ще один наказ — про вакцинацію працівників, які згодні зробити щеплення

Скачайте зразок наказу

5) договір із медичним закладом.

Отримайте безоплатний демодоступ до журналу «Кадровик-01» та скачайте покрокову інструкцію про організацію вакцинації від грипу, зразки наказів та пам’ятку працівникам «Як підготуватися до сезону грипу/ГРВІ та що робити під час епідемії».

Ірина Іванченко,
шеф-редактор системи «Експертус Кадри»,
журналів «Кадровик-01» та «Довідник секретаря та офіс-менеджера»

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
10878

Причетність кадровика до проведення атестації робочих місць за умовами праці

Атестація робочих місць за умовами праці: для чого проводиться, чи забезпечує кадрова служба підприємства її проведення та чи можна відтермінувати в умовах воєнного стану. На ці запитання знайдете відповіді у статті.
5097

Формування кадрового резерву на підприємстві

Як правильно сформувати кадровий резерв, а потім ефективно працювати з резервістами? Покроковий алгоритм допоможе вирішити ці завдання, а також сприятиме покращенню процесу відбору персоналу при переведенні на інші посади, навчанні працівників новим професіям, методам праці, технологіям.
19649

Мотивація працівників у 2020 році

Мотивація працівників в сучасних умовах — одне із найважливіших завдань HR-менеджерів та кадровиків. Для того щоб правильно мотивувати до роботи підлеглих, керівник має насамперед добре розуміти людську природу. Пропонуємо вам 12 ідей, які допоможуть надихнути персонал на плідну роботу у 2020 році. Не відкладайте на потім, адже рік вже розпочався.
14034

«А що, якби ваша професія зникла?», або 5 нестандартних запитань для співбесіди

Стандартними анкетами не обійтися, щоб зрозуміти, що рухає людиною. Але вдало підібрані та вчасно поставлені неочікувані запитання допоможуть побачити кандидата з потрібного ракурсу. Нестандартні запитання не передбачають правильних чи неправильних відповідей, а дають кандидату можливість розкритися. Приклади таких запитань з коментарями психологів та фахівців з оцінки персоналу — у статті.
1542

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді