Муніципальна няня нарешті запрацює. Уряд визначився з порядком оплати

Уряд частково компенсує батькам, що працюють, витрати на няню.

⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Проект «муніципальна няня» — резонансна ініціатива Уряду із соцзахисту сімей із дітьми. Проект передбачає, що із 01.01.2019 працюючим батькам відшкодовуватимуть послуги з догляду за дитиною до трьох років. Хоча проект прийнятий ще наприкінці травня (постанова КМУ від 30.05.2018 № 427), а Мінсоцполітики мав три місяці, щоб розробити порядок відшкодування, чиновники впоралися із завданням лише до Дня святого Валентина. Але добре, що таки впоралися!

КМУ ухвалив 30.01.2019 постанову «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» за № 68 — і визначив, як надавати та відшкодовувати вартість послуги.

Скористатися послугою «муніципальна няня» можуть батьки (усиновлювачі) та опікуни дитини, що не досягла трирічного віку.

Муніципальною нянею може стати ФОП або працівник підприємства/організації, що надає послуги з догляду за дітьми. Виняток — працівники державних і комунальних закладів дошкільної освіти.

Щоб скористатися послугою «муніципальної няні», батьки мають укласти письмовий договір з ФОП або підприємством про догляд за дитиною до трьох років, а відтак надати документ до місцевого структурного підрозділу соцзахисту населення. Цей орган  розгляне документи і призначить компенсаційні виплати.

Компенсацію послуги «муніципальна няня» призначать на строк догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі.

Компенсацію виплачуватимуть підрозділи з питань соцзахисту населення щомісяця. Підства для виплат — надані батьками документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальної няні.

Компенсацію няні призначать незалежно від того, чи отримують батьки допомогу на дитину.

Приємно, що компенсацію не враховуватимуть у сукупний дохід родини для призначення субсидії чи інших соціальних допомог.

 

Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45639

Тривалість щорічної основної відпустки після відпустки для догляду за дитиною

До кадровиків звернулась працівниця, яка щойно приступила до роботи після відпустки по догляду за дитиною, з проханням роз’яснити скільки невикористаних днів щорічної відпустки у неї залишилося до «декрету» і чому саме стільки? Щоб відповісти на ці запитання кадровик має знати, які саме періоди зараховують до стажу роботи, що дає право на отримання щорічної відпустки, та правильно розрахувати кількість днів невикористаної відпустки.
68447

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
28445

Головні питання з оформлення відпустки по догляду за дитиною до 6 років

Коли дитина потребує домашньої опіки після трьох років, перед мамою, її роботодавцем та кадровиком постає безліч запитань. Як оформити відпустку по догляду за дитиною до 6 років? Які документи надати? Хто, крім мами, може піти у таку відпустку? Як оформити вихід із такої відпустки? Відповіді на ключові запитання зібрані для вас у статті
220054

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді