Муніципальна няня нарешті запрацює. Уряд визначився з порядком оплати

Уряд частково компенсує батькам, що працюють, витрати на няню.

⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Проект «муніципальна няня» — резонансна ініціатива Уряду із соцзахисту сімей із дітьми. Проект передбачає, що із 01.01.2019 працюючим батькам відшкодовуватимуть послуги з догляду за дитиною до трьох років. Хоча проект прийнятий ще наприкінці травня (постанова КМУ від 30.05.2018 № 427), а Мінсоцполітики мав три місяці, щоб розробити порядок відшкодування, чиновники впоралися із завданням лише до Дня святого Валентина. Але добре, що таки впоралися!

КМУ ухвалив 30.01.2019 постанову «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» за № 68 — і визначив, як надавати та відшкодовувати вартість послуги.

Скористатися послугою «муніципальна няня» можуть батьки (усиновлювачі) та опікуни дитини, що не досягла трирічного віку.

Муніципальною нянею може стати ФОП або працівник підприємства/організації, що надає послуги з догляду за дітьми. Виняток — працівники державних і комунальних закладів дошкільної освіти.

Щоб скористатися послугою «муніципальної няні», батьки мають укласти письмовий договір з ФОП або підприємством про догляд за дитиною до трьох років, а відтак надати документ до місцевого структурного підрозділу соцзахисту населення. Цей орган  розгляне документи і призначить компенсаційні виплати.

Компенсацію послуги «муніципальна няня» призначать на строк догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі.

Компенсацію виплачуватимуть підрозділи з питань соцзахисту населення щомісяця. Підства для виплат — надані батьками документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальної няні.

Компенсацію няні призначать незалежно від того, чи отримують батьки допомогу на дитину.

Приємно, що компенсацію не враховуватимуть у сукупний дохід родини для призначення субсидії чи інших соціальних допомог.

 

Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про вихід на роботу у зв’язку із закінченням відпустки по догляду за дитиною до трьох років: зразок

Вихід працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлювати наказом роботодавця необов’язково, але іноді доцільно.
137484

Звільнення за власним бажанням під час відпустки для догляду за дитиною

Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
46238

Заява про переривання декретної відпустки

Заява про вихід з декретної відпустки — це офіційний документ, який працівниця подає роботодавцю для переривання декретної відпустки та повернення на роботу. Що має містити зразок заяви про вихід з декретної відпустки? Коли та ким подається зразок заяви про вихід з декретної відпустки достроково? Де знайти зразок заяви про переривання відпустки для догляду за дитиною? Відповіді на ці питання та зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки — у статті.
90999

Як «продовжити» декретну відпустку після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
50306

Зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки

Про вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка або особа, яка фактично доглядала дитину, повідомляє роботодавцю, зокрема у вигляді заяви про переривання декретної відпустки
37667

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді