Виплата середнього заробітку у день давання крові здійснюється коштом власника підприємства.
Юрій САВЧЕНКОзаступник директора Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, канд. психол. наук, доцент Школа — своєрідне «випробування» для дітей і батьків. Поясніть батькам майбутнього першокласника, як підготувати дітей до шкільного навчання та допоможіть їм заспокоїтися й не хвилювати дитину
Згідно зі статтею 6 Закону «Про донорство крові та її компонентів» (далі – Закон) керівники підприємств, установ, організацій, командири (начальники) військових частин зобов’язані безперешкодно відпускати з місця роботи, служби або навчання осіб, які виявили бажання стати донорами, у дні відповідного медичного обстеження і здавання крові.
Винятком є ситуації, коли відсутність донора на робочому місці може призвести до таких наслідків:
- загрози життю чи здоров’ю людей;
- невиконання завдань, пов’язаних із забезпеченням оборони, безпеки держави та громадського порядку;
- суттєвої матеріальної шкоди;
- інших тяжких наслідків.
Бажання стати донором оформляється письмовою заявою не пізніше ніж за три дні до дня медичного обстеження, що проводиться перед даванням крові. У заяві майбутній донор має визначити додатковий день відпочинку (ч. 2 та ч. 3 ст. 9 Закону).
Заява не потрібна у разі, якщо:
- особа, яка виявила бажання здати кров або її компоненти, перебуває у відпустці, відрядженні;
- донорська кров необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому;
- мають місце інші випадки, передбачені частиною 1 статті 19 Закону.
Увага!
В день медичного обстеження та у день давання крові працівник, який виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві незалежно від форм власності. При цьому зарплата за працівником зберігається.
Після кожного дня давання крові (у тому числі у разі давання у вихідні, святкові та неробочі дні) донору надається додатковий день відпочинку зі збереженням середнього заробітку. Цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року.
За погодженням з керівництвом у день давання крові донор може бути залучений до роботи або несення служби. У такому випадку за бажанням йому надається інший вихідний зі збереженням середнього заробітку.
Зарплату за день здавання крові та додатковий день відпочинку роботодавець виплачує з власних коштів. Зазначені кошти належать до таких, що спрямовані на благодійність.
Підставою для надання пільг є відповідні довідки, видані працівнику-донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та (або) її компонентів.
«Донорський» день відпочинку не належить до відпусток, що компенсують при звільненні.
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
Атестація робочих місць за умовами праці: для чого проводиться, чи забезпечує кадрова служба підприємства її проведення та чи можна відтермінувати в умовах воєнного стану. На ці запитання знайдете відповіді у статті.
Як правильно сформувати кадровий резерв, а потім ефективно працювати з резервістами? Покроковий алгоритм допоможе вирішити ці завдання, а також сприятиме покращенню процесу відбору персоналу при переведенні на інші посади, навчанні працівників новим професіям, методам праці, технологіям.
Мотивація працівників в сучасних умовах — одне із найважливіших завдань HR-менеджерів та кадровиків. Для того щоб правильно мотивувати до роботи підлеглих, керівник має насамперед добре розуміти людську природу. Пропонуємо вам 12 ідей, які допоможуть надихнути персонал на плідну роботу у 2020 році. Не відкладайте на потім, адже рік вже розпочався.