Відтепер щоб пройти атестацію, лікар має вести особисте освітнє портфоліо безперервного професійного розвитку
Міністерство охорони здоров’я наказом від 22.02.2019 № 446 затвердило новий порядок атестації лікарів (далі — Порядок № 446).
Відтепер лікарі мають навчатися постійно, а не тільки між атестаціями. Змінився порядок нарахування балів безперервного професійного розвитку. Їх щороку перевірятимуть відповідні атестаційні комісії.
Перелік посад, робота за якими зараховується до стажу роботи для атестації
на присвоєння кваліфікаційних категорій за окремими спеціальностями

СКАЧАТИ перелік посад
Наказ встановлює порядок обліку балів за проходження безперервного професійного розвитку: у 2019 році — рекомендовано, з 01.01.2020 — обов’язково. З 01.01.2021 почнуть щорічно перевіряти особистий освітній портфоліо із балами безперервного професійного розвитку.
Разом з документами, що підтверджують освіту та відповідний стаж роботи за спеціальністю, лікар має додати новий документ: особисте освітнє портфоліо з результатами проходження безперервного професійного розвитку та копіями документів, що підтверджують обліковані бали безперервного професійного розвитку. Лікарі мають підтвердити документами безперервний професійний розвиток не менш ніж на 50 балів щорічно.
Лікар має самостійно вести особисте освітнє портфоліо та облік балів, та засвідчувати в роботодавця за місцем роботи. Лікар, зареєстрований як фізична особа — підприємець, має обліковувати бали самостійно. Для лікаря ФОП єдиним документом, що підтверджує роботу за фахом, стає посвідчення про наявну категорію.
ФОП-роботодавець: як документувати трудові відносини
Порядок № 446 оновив Номенклатуру лікарських спеціальностей та вніс зміни до наказів МОЗ з питань безперервного професійного розвитку лікарів.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.