КМУ визначив, як працюватиме Електронний реєстр листків непрацездатності

Статистичні дані про видані лікарняні та виплачені суми за ними будуть загальнодоступними.

КМУ постановою від 17.04.2019 № 328 затвердив Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього (далі — Порядок).

Мета Реєстру — забезпечити накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності, а також для проведення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.

КМУ визначив, як працюватиме Електронний реєстр листків непрацездатності

СКАЧАТИ пам’ятку ➥

Реєстр формуватиме та вестиме ПФУ — володілець даних Реєстру. МОЗ, НСЗУ, ПФУ, ФСС — суб’єкти інформаційного обміну. Інформаційну взаємодію проводитимуть в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII, «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» від 05.07.1994 № 80/94-ВР, «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI.

Порядок визначає перелік інформації, що міститиме Реєстр, порядок внесення інформації до Реєстру, а також отримання інформації з нього.

У Реєстрі відомості про застраховану особу можна буде знайти за прізвищем, іменем, по батькові (за наявності) та датою народження застрахованої особи, її реєстраційним номером облікової картки платника податків за принципом повного збігу всіх зазначених ідентифікаторів пошуку та/або кожного окремого із зазначених ідентифікаторів пошуку.

Частина інформації в Реєстрі буде у вільному доступі. Для її отримання не потрібно буде проходити авторизацію або ідентифікацію. Це інформація про:

  • номер листка непрацездатності, дата його відкриття, продовження, закриття, відомості щодо перевірки обґрунтованості його видачі (у разі проведення);
  • кількість, причини, середня тривалість зареєстрованих листків непрацездатності за місяць, квартал, рік, за регіонами, закладами охорони здоров’я, особами, що засвідчили тимчасову непрацездатність;
  • кількість необґрунтовано виданих і продовжених листків непрацездатності за місяць, квартал, рік, за регіонами, закладами охорони здоров’я, особами, що засвідчили тимчасову непрацездатність;
  • кількість днів тимчасової непрацездатності за місяць, квартал, рік, за регіонами, страхувальниками;

суми допомоги, що виплачені на підставі листків непрацездатності, за місяць, квартал, рік, за страхувальниками.

Ця інформація буде знеособленою.

Аби запустити роботу Реєстру МОЗ, МОЗ, НСЗУ, ПФУ, ФСС мають затвердити (змінити) власні нормативно-правові акти та забезпечити взаємодію інформації.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5713

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143732

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165833

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29942

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді