Київський міський центр зайнятості (КМЦЗ) повідомив Укрінформу про ситуацію на столичному ринку праці.
За даними бази вакансій КМЦЗ, перше місце у рейтингу найдорожчих фахівців Києва посідають комп’ютерні інженери. Роботодавці наразі пропонують їм зарплатню у розмірі 35 тис. грн. Роботу прес-секретаря оцінюють у 25 тис. грн. Прикладним програмістам готові виплачувати — 24,5 тис. грн, а маркетинговим директорам — 23 тис. грн.
П’яте місце у рейтингу посіли одразу два фахівці — начальник лабораторій з контролю виробництва та інженер з технічного нагляду на будівництві. Роботодавці столиці пропонують їм заробітну плату у розмірі 20 тис. грн.
Найменше за даними КМЦЗ у Києві готові платити крановим електрикам, бетонярам, радникам, начальникам планово-економічного відділу (економістам) та менеджерам на автомобільному транспорті, — трохи менше ніж 15 тис. грн.
Середня зарплатня за оголошеннями у вакансіях столичної служби зайнятості становить 7433 грн.
Станом на 1 квітня 2019 року в Києві зареєстровано 8,5 тисяч безробітних осіб. Проте вакансій нараховано понад 12 тис. одиниць.
Сьогодні столиці найбільш потрібні прибиральники приміщень, двірники, а також вантажники та водії автотранспортних засобів.
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті