КМУ прийняв рішення оптимізувати центральні органи виконавчої влади та затвердив його постановою від 02.09.2019 № 829.
За цим рішенням мають перейменувати:
- Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на Міністерство розвитку громад та територій України;
- Міністерство економічного розвитку і торгівлі на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;
- Міністерство екології та природних ресурсів на Міністерство енергетики та захисту довкілля України;
- Міністерство у справах ветеранів на Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
Реорганізують шляхом приєднання:
- Міністерство аграрної політики та продовольства до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства;
- Міністерство енергетики та вугільної промисловості до Міністерства енергетики та захисту довкілля;
- Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
Утворять шляхом перетворення:
- Міністерство культури, молоді та спорту України, реорганізувавши Міністерство інформаційної політики;
- Міністерство цифрової трансформації України, реорганізувавши Державне агентство з питань електронного урядування.
Існуюче Міністерство культури, молоді та спорту прийнятим рішенням ліквідують.
Галина Бєлікова
експерт Експертус Кадри
Скорочення чисельності та скорочення штату — поняття не тотожні. У чому різниця, як документівати обидва види скорочення?
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.