ПФУ повідомив, як роботодавець може отримати інформацію про лікарняні своїх працівників.
Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності був затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 № 328. Однак, підготовка е-реєстру до роботи зайняла чимало часу.
Віднині й працівники, й роботодавці мають можливість отримати дані про лікарняні «не відходячи від каси». Для цього, по-перше, потрібно зареєструватись на сайті ПФУ за електронним цифровим підписом (далі — ЕЦП) або скористатися ЕЦП, під яким зазвичай входите на сайт ПФУ.
Далі для отримання інформації по лікарняних своїх підлеглих, роботодавець має зайти до свого особистого кабінету та відмітити меню «Листки непрацездатності».
За результатами пошуку роботодавець отримає інформацію про:
- номер;
- дата відкриття та закриття листка непрацездатності;
- РНОКПП застрахованої особи;
- ПІБ застрахованої особи.
Для роботодавців також з’явилася можливість за допомогою е-сервісу переглядати, формувати та друкувати заяви-розрахунки по лікарняним.
Галина Бєлікова
експерт Експертус Кадри
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.