Прожитковий мінімум перестав бути критерієм бідності і використовується, як фіскальний індикатор.

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська закликала скасувати “прив'язку” до прожиткового мінімуму більшості видів виплат.

Прожитковий мінімум перестав бути критерієм бідності і використовується, як фіскальний індикатор.

Юлія Соколовська
Міністр соціальної політики України

На своїй сторінці у Facebook Міністр соціальної політики сповістила, що запропонувала Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів скасувати «прив'язку» до прожиткового мінімуму усіх видів виплат крім двох:

  • пенсії,
  • допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Основні зміни у законодавстві про працю 2019-2020

На сьогодні до прожиткового мінімуму «прив’язано» понад 150 видів виплат та фінансових показників, зокрема:

  • туристичний збір,
  • аліменти,
  • плата за видачу ліцензії,
  • адмінпослуги,
  • держмито,
  • судовий збір,
  • штрафи,
  • заробітна плата,
  • посадові оклади,
  • стипендії,
  • добові у відрядженнях тощо.

На думку Юлії Сергіївни ця «прив’язка» позбавляє можливості допомагати тим, хто цього справді потребує. Оскільки підвищуючи прожитковий мінімум, автоматично збільшуються видатки на всі інші виплати. Відтак нинішня система не дозволяє адресно боротися із подоланням бідності.

пваппИнформация о файле



Міністр наголосила: «Прийшов час здійснити реформу прожиткового мінімуму в Україні!»

На її думку, така реформа (відв'язування від прожиткового мінімуму) не призведе до зменшення розміру соцдопомог. Для сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах, розміри виплат збільшуватимуться,
а державна соціальна допомога стане ефективнішою.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Склад документів особової справи працівника

Вічне запитання з кадрової практики: чи долучати до особової справи згоду на обробку персональних даних… Відповідь — ні! Дізнайтесь: які документи можна і потрібно формувати до особової справи працівника, а чого у жодному разі там не має бути.
159263

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5753

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
72

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16358

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126803

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді