Прожитковий мінімум перестав бути критерієм бідності і використовується, як фіскальний індикатор.

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська закликала скасувати “прив'язку” до прожиткового мінімуму більшості видів виплат.

Прожитковий мінімум перестав бути критерієм бідності і використовується, як фіскальний індикатор.

Юлія Соколовська
Міністр соціальної політики України

На своїй сторінці у Facebook Міністр соціальної політики сповістила, що запропонувала Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів скасувати «прив'язку» до прожиткового мінімуму усіх видів виплат крім двох:

  • пенсії,
  • допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Основні зміни у законодавстві про працю 2019-2020

На сьогодні до прожиткового мінімуму «прив’язано» понад 150 видів виплат та фінансових показників, зокрема:

  • туристичний збір,
  • аліменти,
  • плата за видачу ліцензії,
  • адмінпослуги,
  • держмито,
  • судовий збір,
  • штрафи,
  • заробітна плата,
  • посадові оклади,
  • стипендії,
  • добові у відрядженнях тощо.

На думку Юлії Сергіївни ця «прив’язка» позбавляє можливості допомагати тим, хто цього справді потребує. Оскільки підвищуючи прожитковий мінімум, автоматично збільшуються видатки на всі інші виплати. Відтак нинішня система не дозволяє адресно боротися із подоланням бідності.

пваппИнформация о файле



Міністр наголосила: «Прийшов час здійснити реформу прожиткового мінімуму в Україні!»

На її думку, така реформа (відв'язування від прожиткового мінімуму) не призведе до зменшення розміру соцдопомог. Для сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах, розміри виплат збільшуватимуться,
а державна соціальна допомога стане ефективнішою.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41197

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19239

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96938

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді