Міністр соціальної політики Юлія Соколовська закликала скасувати “прив'язку” до прожиткового мінімуму більшості видів виплат.

Юлія Соколовська
Міністр соціальної політики України
На своїй сторінці у Facebook Міністр соціальної політики сповістила, що запропонувала Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів скасувати «прив'язку» до прожиткового мінімуму усіх видів виплат крім двох:
- пенсії,
- допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Основні зміни у законодавстві про працю 2019-2020На сьогодні до прожиткового мінімуму «прив’язано» понад 150 видів виплат та фінансових показників, зокрема:
- туристичний збір,
- аліменти,
- плата за видачу ліцензії,
- адмінпослуги,
- держмито,
- судовий збір,
- штрафи,
- заробітна плата,
- посадові оклади,
- стипендії,
- добові у відрядженнях тощо.
На думку Юлії Сергіївни ця «прив’язка» позбавляє можливості допомагати тим, хто цього справді потребує. Оскільки підвищуючи прожитковий мінімум, автоматично збільшуються видатки на всі інші виплати. Відтак нинішня система не дозволяє адресно боротися із подоланням бідності.
Міністр наголосила: «Прийшов час здійснити реформу прожиткового мінімуму в Україні!»
На її думку, така реформа (відв'язування від прожиткового мінімуму) не призведе до зменшення розміру соцдопомог. Для сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах, розміри виплат збільшуватимуться,
а державна соціальна допомога стане ефективнішою.
Витяг з наказу чи розпорядження виготовляємо, якщо немає необхідності виготовляти копію.
Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.