Міністр КМУ Дмитро Дубілет розповів про подальшу долю трудових книжок.

На зустрічі з представниками бізнесу, членами Європейської Бізнес Асоціації 11 вересня Дмитро Дубілет, Міністр Кабінету Міністрів прояснив ситуацію навколо трудових книжок, що наразі хвилює усіх з огляду на питання обчислення страхового стажу, адже саме трудова книжка підтверджує стаж для тих, хто почав працювати до 2000 року. Після цієї дати відомості про стаж можна отримати з Реєстру застрахованих осіб.
Калькулятор стажу онлайн ➤
Нещодавно Дмитро Дубілет сколихнув кадрову спільноту заявою про скасування трудових книжок до 2019 року. Нині Міністр підтвердив цей намір і зауважив таке:
"Про трудовий стаж працівника до 2000 року можна дізнатися виключно з трудової книжки. Тобто скасувати трудові книжки можна тільки для тих громадян, відомості про трудовий стаж яких були внесені до реєстру після 2000 року. Громадянам, чий стаж почався до цього моменту, при прийомі на роботу доведеться мати книжки при собі».
Також на зустрічі піднімались кадрові питання та необхідність їх врегулювання. Так, наразі є величезна кількість паперових документів в кадровому напрямку – заяви на відпустки переведення , питання військового обліку , тощо, які абсолютно не відповідають сучасним реаліям. Крім того, деякі органи взагалі не мають можливості електронного звітування. Дмитро Дубілет повідомив, що наразі триває робота над тим, щоб перевести кадрові процеси в електронну форму та спростити їх в рамках держави.
Усі новини на сьогодні ➤➤➤
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.