Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити
Відповідно до статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Розподіляти обов’язки між працівниками, визначати їх повноваження і ступінь відповідальності має керівник підприємства у посадових і робочих інструкціях, що затверджують в порядку, визначеному статутом або іншими установчими документами.
Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника організації (п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» від 27.04.1993 № 301).
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Як оформити дублікат трудової книжки
Трудові книжки заповнює власник або уповноважений ним орган (п. 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58; далі — Інструкція № 58).
Отже, якщо директор не делегував функцію щодо ведення трудових книжок іншому працівнику підприємства, він особисто вносить записи до трудових книжок.
За загальними правилами, визначеними Інструкцією № 58, запис до трудової книжки вносимо від третьої особи і оформлюємо відповідно до положень статуту.
Якщо статут визначає, що директора призначають на посаду власники (засновники), то в трудовій книжці зазначаємо: «Призначений на посаду директора».
Якщо, відповідно до статуту, директора обирають (наприклад з числа засновників, акціонерів), то в трудовій книжці вказуємо: «Обраний на посаду директора».
Якщо ж директора прийнято на роботу за рішенням власників (засновників), запис має бути такого змісту: «Прийнятий на посаду директора».