Як має діяти роботодавець — пояснює Управління Держпраці у Хмельницькій області.
12 правил організації медичних оглядів працівників
Окремі категорії працівників зобов’язані проходити попередні та періодичні медичні огляди (при прийнятті на роботу та протягом трудової діяльності). Визначення таких категорій та порядок проведення медоглядів затверджує наказ МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок № 246).
Зокрема, обов’язкові медогляди проводять для працівників:
- зайнятих на важких роботах;
- роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці;
- роботах, де є потреба у професійному доборі;
- до 21 року (щорічно).
Якщо працівник ухиляється від проходження обов’язкового медогляду, роботодавець може притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності та відсторонити його від роботи без збереження зарплати (ст. 46 КЗпП, розд ІІІ Порядку № 246).
Держпраці звертає увагу роботодавців, що ухилення від обов’язкового медогляду вважають порушенням трудової дисципліни, за яке на працівника може бути накладено дисциплінарне стягнення аж до звільнення.
За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.