Новий мобільний сервіс допоможе швидко виявити роботодавця-порушника.
Зміни в трудовому законодавстві 2019
За інформацією Головного управління ДПС в Одеській області, працівники можуть негайно повідомити про факти порушення роботодавцем законодавства про працю. Для цього необхідно скористатись мобільним додатком «Legal Work».
Роботодавці приймають працівників без укладення трудового договору та виплачують зарплату в «конверті».
Матеріали для скачування:
Такі дії роботодавців позбавляють працівника державних соціальних гарантій, негативно впливають на розмір пенсії у майбутньому. Порушуються норми законодавства про працю та Податкового кодексу України. Суми податків, за рахунок яких сплачують пенсії, зарплати працівникам бюджетної сфери, матеріальну допомогу соціально незахищеним особам значно зменшуються.
Тож, ДПС застерігає роботодавців від порушень при виплаті зарплати працівникам.
Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)