Дізнайтеся, за що Держпраці винесло таку суму санкцій, і не допускайте подібних помилок.
Обов’язкові документи відділу кадрів: чек-ліст
На першому місці серед порушень – незадекларована праця найманих працівників. Недотримання відповідних норм законодавства виявлені у різних галузях, зокрема, у лісових господарствах, транспортній та деревообробній галузі, у будівництві та торгівлі.
План перевірок Держпраці на 2020 рік
У трійку лідерів антирейтингу також потрапляють:
- Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам. Одне з перевірених підприємств заборгувало зарплатню 102 працівникам на суму понад 432 тис. грн.
- Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю та створення перешкод у її проведенні.
➤➤ 8 порад, як поводитися під час інспектування, щоб не зашкодити собі
Головне управління Держпраці у Львівській області нагадує:
відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який набрав чинності 31 серпня 2019 року, у випадку усунення порушення у встановлений інспекторами праці строк фінансова санкція до суб’єкта господарювання не застосовується.
Виняток — виявлення використання праці неоформлених працівників. Заходи щодо притягнення суб’єкта господарювання до відповідальності вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення цього порушення.
За інформацією Головного управління Держпраці у Львівській області
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)