Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області нагадує про особливості праці неповнолітніх на підприємстві. Ця категорія працівників має певні пільги. Зокрема, роботодавець має встановити такому працівнику скорочену тривалість робочого часу, не залучати його до надурочних робіт, не залучати його до важких робіт, що потребують підіймання та переміщення важких речей, обов’язково проводити попередній та щорічний медичні огляди тощо.
Порядок прийняття неповнолітнього працівника
Щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день неповнолітньому працівнику надають у зручний для нього час. У перший рік роботи за заявою працівника відпустку повної тривалості роботодавець має надати до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на підприємстві (ч. 2 ст. 75, ст. 195 КЗпП).
➤➤ Як розробити графік відпусток 2020: інструкція для кадровика
Держпраці зауважує, що право неповнолітніх на використання відпустки в зручний для них час аж ніяк не означає, що вони вправі в будь-який час зажадати від власника надання відпустки. Використання відпустки в зручний час означає, що при складанні графіків відпусток роботодавець зобов’язаний запитати побажання працівника щодо часу надання відпустки і відобразити це побажання у графіку відпусток. Про конкретну дату роботодавець має повідомити неповнолітнього працівника не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки (ч. 5 ст. 79 КЗпП, ч. 10 ст. 10 Закону «Про відпустки»).
За інформацією Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області