Новий закон про зменшення штрафів за порушення законодавства про працю ще чекає на підпис Президента. Поки він набере чинності інспектори з праці при проведенні інспекційних відвідувань користуватимуться старими нормами та розмірами штрафних санкцій.
При перевірках Держпраці вважає незадекларованою працю, яка офіційно не оформлена, або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.
На думку Держпраці роботодавець використовує незадекларовану працю, якщо:
- не оформив із працівником трудовий договір і не подав повідомлення до органів ДФС;
- офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту — у «конвертах»;
- уклав цивільно-правову угоду із працівником, який фактично виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці і отримує за це винагороду на постійній основі.Порядок прийняття на роботу
Такі дії роботодавців інспектор з праці розцінить як грубе порушення законодавства про працю, за яке передбачені штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат, а саме 125 190 гривень за кожного нелегального працівника.
➤➤ Трудовий договір і цивільно-правовий договір: принципові відмінності
Держпраці також наголошує на відповідальності роботодавців за недопущення інспекторів з праці до перевірки, та нагадує що за такі дії передбачена штрафна санкція у розмірі ста мінімальних зарплат. Сьогодні ця сума дорівнює 417 300 гривень.
За інформацією Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області