Держпраці роз’яснила, що інспектори розуміють під незадекларованою працею, яка спричиняє найбільший штраф

Роз’яснення надає Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області.

Держпраці роз’яснила, що інспектори розуміють під незадекларованою працею, яка спричиняє найбільший штраф

Новий закон про зменшення штрафів за порушення законодавства про працю ще чекає на підпис Президента. Поки він набере чинності інспектори з праці при проведенні інспекційних відвідувань користуватимуться старими нормами та розмірами штрафних санкцій.


При перевірках Держпраці вважає незадекларованою працю, яка офіційно не оформлена, або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.

На думку Держпраці роботодавець використовує незадекларовану працю, якщо:

  • не оформив із працівником трудовий договір і не подав повідомлення до органів ДФС;
  • офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту — у «конвертах»;
  • уклав цивільно-правову угоду із працівником, який фактично виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці і отримує за це винагороду на постійній основі.Порядок прийняття на роботу

Такі дії роботодавців інспектор з праці розцінить як грубе порушення законодавства про працю, за яке передбачені штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат, а саме 125 190 гривень за кожного нелегального працівника.

➤➤ Трудовий договір і цивільно-правовий договір: принципові відмінності

Держпраці також наголошує на відповідальності роботодавців за недопущення інспекторів з праці до перевірки, та нагадує що за такі дії передбачена штрафна санкція у розмірі ста мінімальних зарплат. Сьогодні ця сума дорівнює 417 300 гривень.

За інформацією Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
26355

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, яка відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві
8201

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30593

Відпустки під час воєнного стану: відповіді на 5 найпопулярніших запитань кадровиків

На період війни команда Експертус Кадри збільшила кількість вебінарів, щоб допомогти колегам впоратися зі складними робочими ситуаціями. Зокрема, експерти в прямих ефірах відповідали на нагальні запитання щодо надання відпусток 2022. Тож тримайте напохваті відповіді на п’ять, які звучали найчастіше
40034

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді