Законопроект з’явився на сайті ВРУ 27.12.2019 за № 2686.
Проект пропонує врегулювати запровадження так званих електронних трудових книжок. Насправді дані стосовно трудової діяльності працівників роботодавці вноситимуть до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Державний реєстр).
За даними Державного реєстру працівники і органи влади та фонди, яких це стосується, отримуватимуть інформацію про трудові відносини особи, визначатимуть страховий стаж для отримання з тимчасової непрацездатності, на випадок безробіття, для призначення пенсії, педагогічного та медичного стажу, стажу державної служби та служби в органах місцевого самоврядування тощо.
Зарахування різних періодів до страхового стажу для оплати листків непрацездатності
Після розгляду та прийняття законопроекту трудову книжку при укладенні трудового договору працівник надаватиме за її наявності. А при звільненні працівника обов’язком роботодавця стане видати йому копію наказу про звільнення.
При прийнятті на роботу працівник матиме право подати роботодавцю інформацію у вигляді резюме про отримання спеціальних знань, досвід роботи, наявність і застосування професійних навичок, виконувані роботи, а також характеристики, рекомендації та інші документи, що характеризують попередню роботу. За достовірність поданої інформації відповідатиме працівник. Роботодавець за новим законом матиме право перевірити достовірність наданої інформації. Порядок проведення такої перевірки має визначити Кабмін.
Впровадження обліку трудової діяльності в електронній формі потребує внести зміни до низки законодавчих актів, що регулюють відповідні суспільні відносини.
У складі цього проекту зареєстрували й законопроект про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (від 27.12.2019 № 2687). Законодавці запропонували виключити з переліку документів, що подають кандидати на посаду судді та кандидати на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, копію трудової книжки. Законопроект погодили Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні.
Для кадровиків прийняття цього закону значно полегшіть роботу. Тож, чекаємо.
Галина Бєлікова
редактор-експерт Експертус Кадри