До Головного управління Держпраці у Харківській області з Урядової гарячої лінії надійшло звернення працівника, якого звільнили за прогул на підставі п. 4 ст. 40 КЗпП, хоча він на момент звільнення перебував на строковій військовій службі.
Оскільки звернення працівника про порушення щодо нього законодавства про працю є підставою для інспекційного відвідування підприємства, фахівці Держпраці завітали до роботодавця з перевіркою.
УВАГА! 31.12.2019 Уряд змінив порядок перевірок з праці
Держпраці у Харківській області наголошує, що згідно з ч. 3 ст. 119 КЗпП за працівником, призваним на строкову військову службу під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві.
Посадові особи підприємства на своє виправдання стверджували, що жодних документів про призов на строкову військову службу працівника до підприємства не надходило ні від РВК, ні від самого військовозобов’язаного.
Дізнайтеся, як увільнити від роботи працівника, призваного на строкову військову службу
Зателефонувавши до військкомату, адміністрація підприємства та фахівці Держпраці отримали підтвердження призову.
Під час інспекційного відвідування у зв’язку з отриманням адміністрацією підприємства довідки районного військового комісаріату, відповідно до наказу по підприємству:
- скасовано попередній наказ в частині звільнення з посади працівника;
- поновлено працівника на роботі;
- увільнено від роботи на строк призову на строкову військову службу зі збереженням місця роботи, посади і середньої заробітної плати до кінця проходження строкової військової служби.
- Чи повинен роботодавець забезпечувати прибуття на призовну дільницю працівника, якого призивають на строкову військову службу?
- Чи увільняти працівника для проходження призовної комісії, якщо виклик до військкомату припадає на неробочий час?
- Чи виплачувати вихідну допомогу працівникам, призваним на строкову військову службу?
У підсумку інспекційного відвідування підприємство, в особі керівника, висловило співробітникам ГУ Держпраці у Харківській області подяку за професійне та доброзичливе ставлення. Адже адміністрація підприємства отримала кваліфіковані роз’яснення з питань трудового законодавства, корисні консультації та посилання на зміни в нормативно-правових актах. У свою чергу працівники отримали відповіді на нестандартні кадрові запитання.
За інформацією Державної служби України з питань праці
У 2020 році на нас чекає перехідний період. Адаптувати роботу до нового Закону «Про працю» Вам допоможуть покрокові алгоритми та готові зразки у експертній системі «Експертус Кадри». Не залишайтеся сам на сам із докорінними змінами. Життя складне і непередбачуване. Не додавайте собі стресів